19.03.2015 16:55


Kapely studentů se utkaly v Univerzity Band Contest

Autor: Humplíková Markéta | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Studenti Masarykovy univerzity dostali možnost prezentovat své kapely v soutěži. Tři nejlepší skupiny se utkaly kromě jiných cen i o možnost zahrát na Majálesu. Kandidáti na krále a královnu Majálesu také na této události podstoupili konkurz. Akci navštívily téměř dvě stovky návštěvníků.

Kapela Minute to Escape

Brno – Hudebníci z Masarykovy univerzity se střetli v soutěži Univerzity Band Contest o nejlepší studentskou kapelu. Organizátorka Edita Fukalová ze studentského spolku MUNIE uvedla, že se skupiny nejdříve snažily získat přízeň fanoušků na internetu. „Do soutěže se přihlásilo devět kapel, ze kterých veřejnost vybrala na internetu skupiny The Junkies, Minute to Escape a Nechce se nám,“ sdělila Fukalová. Každá kapela měla čtyřicet minut na prezentaci nejlepších písní z vlastní tvorby. Skupiny se lišily nejvíce v jazyku, ve kterém skládají své písně a stylu hudby, od alternative rocku až po pop-rock.

Počet návštěvníků dosáhl téměř počtu dvou set. „Soutěž je celostátní a brněnské kolo je jedním z prvních v republice,“ vysvětlila Fukalová.

U vstupu do klubu dostal každý nově příchozí jeden hlasovací lístek. Jako nejlepší kapelu večera zvolili návštěvníci společně s odbornou porotou skupinu Minute to Escape. „Soutěže jsme se účastnili už loni, ale nevyšlo to,“ osvětlil zpěvák Dave Piňos za kapelu Minute to Escape. Skupina společně hraje teprve dva roky. „Snažíme se vystupovat podle motta naší kapely, které je současně naším názvem,“ vysvětlil zpěvák. Přínos kapely podle Piňose spočívá v úniku z reality a ne v řešení jejích problémů. 

Návštěvnice večera Anastazia Panfilová sdělila, že vybrat nejlepší kapelu je velice těžké. „Záleží na vkusu každého jedince, všechny kapely hrály dobře,“ uzavřela Panfilová. Odborná porota se vždy po výstupu vyjádřila, aby napomohla ke spravedlivějšímu výběru.

Volba krále a královny Majálesu měla podobu soutěže. Moderátoři párům kladli otázky na tělo a největší počet shodných odpovědí rozhodl o vítězích. Těmi se stali Marek Sedlák a Emma Grajcarová.

MUNIE se snaží organizací soutěže kapel podpořit studenty v jejich hudební tvorbě. Tento ročník je třetím v pořadí a událost se stále rozrůstá. Letos se University Band Contest účastní hudebníci z univerzit v Praze, Ostravě, Brně, Olomouci, Hradci Králové, Českých Budějovicích a Liberci. 

 

Klíčová slova: University Band Contest, koncert, MUNIE

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.