05.04.2011 14:36


Kandidáti na rektora se utkají v debatě pořádané studenty

Autor: Vanda Vrubelová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Diskuze kandidátů na rektora Masarykovy univerzity se bude konat už příští pondělí od půl šesté v budově právnické fakulty. Zváni jsou zástupci studentských spolků, akademických senátů a všichni členové akademické obce.

Brno – Pět kandidátů na pozici rektora Masarykovy univerzity v Brně bude  v pondělí 11. dubna diskutovat v aule právnické fakulty. Unikátní předvolební diskuzi pořádají studenti katedry žurnalistiky a Akademický senát Masarykovy univerzity ve spolupráci s Univerzitou 21. „Máme snahu oživit zájem o vnitřní politiku školy a pomoci studentům se do ní zapojit,“ uvedl jeden z pořadatelů Jan Motal. Studenti se proto ujali mediálního pokrytí celé volby a svůj projekt pojmenovali Rektor 2011 – kandidáti veřejně. „Debatu se snažíme dělat jako skutečnou předvolební akci,“ dodal Motal.

Který z těchto pěti mužů se stane budoucím rektorem? Foto: archivy kandidátů.Program bude trvat asi dvě hodiny a bude složen ze tří bloků. V prvním bloku bude mít každý z kandidátů čas na představení sebe, svých vizí a nejdůležitějších bodů programového prohlášení. Jako druhé přijde pásmo moderované diskuze, ve kterém budou kandidáti konfrontováni s aktuálními univerzitními tématy a kauzami. Třetí blok bude věnovaný dotazům publika. Celou diskuzi bude moderovat absolvent filozofické fakulty a současný moderátor České televize Jiří Václavek.

Debaty se mohou zájemci účastnit přímo, anebo ji mohou sledovat skrze online deník Stisk, Radio R a Web TV. Na diskuzi kandidátů bude navazovat i volební studio z právnické fakulty přímo v den volby.

Volba rektora se uskuteční 18. dubna na stejném místě jako pondělní debata. O vítězi voleb rozhoduje akademický senát. Volba je tajná. Ke zvolení nového rektora je potřeba nadpoloviční většina všech hlasů, a to při účasti nejméně dvou třetin senátu. Účastníci projektu Rektor 2011 - kandidáti veřejně se snaží zprostředkovat informace z předvolebního klání co nejširší veřejnosti.

Klíčová slova: rektor, kandidáti na rektora, volba rektora, volba, právnická fakulta

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.