03.03.2014 09:02


Kam zajít v Brně na veganské a vegetariánské jídlo

Autor: Spoustová Martina | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Pojmy vegetariánství a veganství jsou v dnešní době skloňovány ve všech pádech. Zříci se smaženého řízku nebo rovnou všech živočišných produktů je čím dál populárnější záležitost. Restaurace musí na neustále se zvyšující poptávku reagovat. Následující seriál bude mapovat vegetariánské a veganské restaurace v Brně.

Brno - Články tohoto seriálu se budou věnovat výhradně specializovaným jídelnám a restauracím, jejichž nabídka ctí heslo „Můj žaludek není hřbitov!“. V Brně je takových podniků hned několik, ale ne vždy tomu tak bylo. Lidé stravující se tímto způsobem měli dlouhou dobu problém s tím, kam zajít na jídlo. Restaurace zkrátka chyběly. „Situace v Brně se podle mě hodně zlepšila. V počátcích mého veganství bylo stravování opravdu velkým bojem. Restaurace zcela chyběly a prodejen s produkty bylo málo. Teď už je zde několik opravdu kvalitních míst, kde se nemusím bát, že by pokrmy nebyly připraveny vhodným způsobem, “ říká brněnská veganka Martina Kudlová.

První článek poskytne nejdůležitější informace o vegetariánské jídelně s názvem Oáza. Čtenáře seznámí s její jnabídkou, cenami, ale také s personálem, stručnou historií nebo s výhodnými nabídkami pro studenty. Další články budou o restauracích Avatar, Vegalite a celý seriál skončí nahlédnutím do  restaurace Kiwi. Cílem článků je v první řadě informovat čtenáře o tom, kam je možné v brněnských ulicích zajít na dobře připravené vegetariánské či veganské jídlo za příznivé ceny a zároveň strávit čas v příjemném prostředí.

Zájemců o alternativní formy stravování přibývá. „Za posledních několik let mnohonásobně vzrostl zájem o veganské a vegetariánské produkty, ale například i o literaturu zaměřenou na toto téma. Lidé podle mě usilují o zdravý životní styl a  ten je spojen především se stravováním, proto v rámci jeho změny začínají právě u jídla.“ vysvětluje prodavačka ve zdravé výživě Milena Meruňková. Sama je vegetariánka a zjišťuje, že nabídka vegetariánských jídel narůstá i v restauracích, které nejsou výhradně vegetariánské nebo veganské.

Klíčová slova: vegetariánství, veganství, Brno, restaurace

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

Dagmar Chytková | 03. 03. 2014, 19:49
Doporučuji i tento přehled http://bit.ly/MIWA1J.