15.04.2014 10:21


Kam v Brně zajít na bazén

Autor: Zuzana Brandová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Nádech a výdech, přitom dělat pravidelná tempa a rukama prorážet vodní hladinu. Plavání patří mezi sporty, při kterých si každý může odpočinout. Lidé v Brně, kteří si chtějí protáhnout svá ztuhlá těla, mají několik možností, kde si zaplavat. 

Počasí je v těchto dnech vyloženě aprílové. Když prší a lidé nemohou chodit na procházky nebo běhat, mají jiné alternativy, jak aktivně strávit svůj volný čas. Jednou z možností je vzít plavky a jít na bazén. Přehled a hodnocení těchto vybraných bazénů v Brně může lidem usnadnit rozhodování, na který z nich zajít a protáhnout si ztuhlé svaly.    

Bazén v Řečkovicích

Bazén v Řečkovicích. Foto: Archiv Sportareál Družstevní

Na první pohled docela nenápadný krytý bazén překvapí mnoho návštěvníků svojí moderní podobou. Nadšenci do vodních sportů tento bazén najdou v Řečkovicích několik kroků od konečné zastávky tramvaje číslo jedna. Díky automatu na vstupenky, který nahrazuje pokladní, je prozrazen každý, kdo si sem jde zaplavat poprvé. Vstupné pro dospělé činí sedmdesát korun a je časově neomezené. Automat přijímá i bankovky, vrací ale pouze mince. Nikoho tedy nejspíše nepotěší vrácený obnos, pokud platí bankovkou vyšší hodnoty. Na zálohu klíče potřebuje každý návštěvník dvacetikorunu, kterou vhodí do zámku u skříňky. Pokud ale někdo u sebe nemá drobné, nemusí panikařit, příjemná recepční návštěvníkům ochotně bankovky rozmění a nováčkům vše vysvětlí.

Jako jeden z mála brněnských bazénů má tento oddělené pánské a dámské šatny. Bazén na délku měří dvacet pět metrů a má šest plaveckých drah. Co se týče hloubky, podobá se rodinným bazénům, jeho maximální hloubka je jen půl druhého metru. Koho přestane plavání bavit, může si odpočinout v relaxačním bazénku. Ve všední dny má bazén otevřeno od šesti hodin ráno do deseti večer. O víkendu si lidé mohou přijít zaplavat od osmi do osmi hodin. V pátek večer, kdy jsme bazén navštívili, sem zavítalo jen pár plavců. Každý si mohl připadat, že má na chvíli svůj téměř soukromý bazén. 

 

Bazén v Lužánkách

Bazén v Lužánkách. Foto: Archiv Městský plavecký stadion Lužánky

Oproti řečkovickému bazénu je ten lužánecký obr. Bazén má celkem osm plaveckých drah a kvůli skokanským věžím činí jeho maximální hloubka pět metrů. Velkou halu, která se nachází blízko zastávky Sportovní na trase autobusu číslo šedesát sedm, sice nemůžete minout, najít vstup do bazénu, ale pro někoho může být problém. Působí totiž docela opuštěně a zoufale volá po rekonstrukci. Nově opravený vestibul s pokladnou, ale vypadá mnohem lépe. Ve všední dny od šesté hodiny ranní do sedmé večerní je vstupné pro dospělé sedmdesát korun, po devatenácté hodině si návštěvník musí na vstup připravit o deset korun více, stejně jako o víkendech a svátcích. Vstupné není časově omezené, plavci si tedy nemusejí nervózně hlídat čas, kdy musí bazén opustit.

Po zapůjčení čipu, za který se neplatí záloha, projdou návštěvníci turnikety do společné šatny s převlékacími kabinkami. Díky tomu, že jsou sprchy a šatny nově opravené, tolik nevadí pohled na rezaté konstrukce haly a skokanských věží. I tento prostor se snad v budoucnu dočká nového kabátu. Pro odpočinek je tady relaxační bazének s teplou vodou a bar.  

Před tím, než se plavečtí nadšenci rozhodnou navštívit lužánecký bazén, je dobré zjistit si, kolik drah je na daný čas rezervovaných. Tento harmonogram je na internetových stránkách a ve vestibulu bazénu. Ve čtvrtek v době oběda byl bazén poloprázdný. Pouze tři dráhy měla rezervované Univerzita obrany, což nevadilo především plavkyním.

 

Bazén Kraví hora

Bazén na Kraví hoře je od centra vzdálený co by kamenem dohodil. Toto dobré umístění se ale bohužel promítá do ceny vstupenky. Tento bazén, který se nachází nedaleko zastávky Náměstí Míru, patří k těm dražším v Brně. Samotná budova působí velice moderním dojmem. Při vstupu do šaten si ale návštěvník může připadat, jako by sestupoval do atomového bunkru.

Bazén Kraví hora. Foto: Zuzana Brandová

Vstupné se liší podle času. Ve všední dny si lidé zaplatí sedmdesát korun, před osmnáctou hodinou se ale cena zvýší na osmdesát. O víkendech, svátcích a prázdninách zůstává po celý den vyšší cena. Na čip se vybírá záloha padesát korun. Poté, co návštěvníci projdou turnikety, přijdou společných šaten, kde by se neměli moc dlouho zdržovat. Vstupné je totiž omezené na jednu hodinu. Pokuta za překročení limitu se strhává z padesátikorunové zálohy a činí pět korun za každou započatou pátou minutu.        

Vodní plocha má délku pětadvacet metrů a je hluboká necelé dva metry. Hala bazénu je celá prosklená. Díky tomu se plavcům naskytne krásný pohled přímo na Špilberk. Idylický výhled mohou někomu kazit návštěvníci kavárny nad bazénem, kteří plavce sledují jako rybičky v akváriu. Co se týče dalších služeb, je tady také malý bazének, parní sauna a vířivka. Ve všední dny bazén otevírá v šest hodin ráno, o víkendech v osm hodin. Večer musí návštěvníci opustit halu nejpozději v deset hodin, o víkendech a hodinu dříve. Před vstupem do bazénu je dobré ověřit si, kolik drah je rezervovaných. I přes to, že v úterý večer bazén zamluvený nebyl, přišlo sem mnoho plavců.  

Kromě těchto bazénů mohou Brňané navštívit také Bazén TJ Tesla nebo Bazén Rašínova. 

 

Přehled hodnocených bazénů

Základní informace o bazénech. Autor: Zuzana Brandová

Klíčová slova: Brno, bazén, plavání, sport

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.