24.03.2014 13:44


Kam v Brně za elektronickou hudbou

Autor: Vojtěch Loskot | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Brno je město studentů a řada z nich sem tam jde do klubu, aby si poslechli a zatancovali na elektronickou hudbu. Následuje přehlídka těch nejdůležitějších míst, které mladí lidé vyhledávají pro styly jako jsou drum'n'bass, techno, či house.

Kabinet múz (Sukova 4)Kabinet Múz

Nejspíš nejlepší klub tohoto typu v Brně. Přes den funguje jako kavárna, ale po večerech je otevřen pro akce a koncerty. Potkáte zde především mladé lidi a prostor se může pyšnit velmi příjemným prostředím. Kabinet vznikl v roce 1991 a do roku 2003 zde sídlilo HaDivadlo, později zde zkoušeli studenti Divadelní fakulty JAMU. V roce 2012 ho majitelé přebudovali do současné podoby. Kabinet múz si už vybudoval pevnou základnu fanoušků a kromě různých djů ze zahraničí také hostí pravidelné house a deep house akce jako například Kosmospiel či Paradisco.

www.kabinetmuz.cz 


Vstup do SklenickuSklenick (Kounicova 23)

Sklenick patří mezi nejznámější brněnské kluby. V tomto malém prostoru se dřív scházela místní umělecká komunita, poslední dobou to ovšem s návštěvností není nejlepší. Vedení by mělo zapracovat na programu a na především na propagaci. To ale neznamená, že si zde nemůžete poslechnout kvalitní hudbu na tradičních akcích jako Origin (deep house) nebo Trochatechna (techno).

www.sklenick.cz 


Fléda (Štefánikova 24)Klub Fléda 

Jeden z největších a nejstarších klubů v Brně. Založen byl v roce 1911 a v 70. a 80. letech byl přestavěn na televizní studio. Po roce 2000, kdy vypršela smlouva mezi majiteli a Českou televizí, se Fléda přebudovala na hudební klub a stává se (nejen) v Česku pojmem. Fléda je klubem multižánrovým, ale fanoušci elektronické hudby si můžou užít nějakou z tamějších pravidelných akcí. Například DNB Monday, což je tradiční drum’n’bass party, která se koná každé pondělí pravidelně už po tři roky. Milovníci techna znají Elektru či O’seex; Elektra se koná zhruba jednou za tři měsíce a zve do Brna velká jména elektronické hudby (např. minulý rok Kölsch či Dustin Zahn). Fléda se může pyšnit vynikajícím zvukem a v porovnání s ostaními kluby opravdu velkým prostorem.

www.fleda.cz 


Pertpetuum najdete na ulici Rooseveltova 9Perpetuum (Rooseveltova 9)

Tento klub byl založen v roce 2001 a už od počátku se zaměřoval na elektronickou hudbu. Perpetuum hostí pravidelné drum’n’bass středy, čtvrtky jsou pak věnovány house a pátky technu. Také se může pochlubit velkými dj jmény, které do Brna přivádí – například z poslední doby to byl Mathias Meyer, resident slavného berlínského klubu Watergate. Perpetuum je také častým místem afterparty po větších akcích (Citadela, Apokalypsa) a v takových případech je tento klub často otevřen až do pozdního odpoledne druhého dne.

www.perpetuum.cz

 

Tabarin (Divadelní 3)Tabarin, takzvaný Tabák

Pro znalé je Tabarin pojmem. Působí zde resident dj Mekki Martin (který je mimochodem synem provozního klubu), který má známosti v zahraničí a často tedy zve do Brna známá jména světa electro house. Tuto hudbu si můžete užít i při pravidelných středečních nocích HOUSE 4 U. Pokud do Tabarinu zajdete v pátek, kdy vystupují nejznámější djové, můžete protančit celou noc až do jedenácti dopoledne následujícího dne. Jen se nedivte, že zde ráno potkáte poněkud zvláštní a unavené lidi (mírně řečeno).

www.tabarin.cz

Klíčová slova: hudba, techno, house, dnb, klub, Brno, Kabinet Múz, Sklenick, Tabarin, Perpetuum, Fléda

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.