16.03.2014 14:57


Kam v Brně do divadla a za kolik? Národní divadlo je ke studentům nejštědřejší

Autor: Haraštová Vendula | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

V Brně je mnoho divadelních scén. Proto je někdy těžké orientovat se v jejich programu, cenách vstupenek nebo nabízených slevách pro studenty. Rozhodla jsem se proto tyto věci zmapovat. Zaměřila jsem se na Národní divadlo Brno, Městské divadlo Brno, Husu na provázku, Divadlo Bolka Polívky a Studio Marta.

První díl miniseriálu o kultuře se zabývá šesticí brněnských divadel. Zaměřuje se na významná představení a premiéry, které v současnosti scény chystají. Také na průměrnou cenu vstupenek nebo na slevy pro studenty. Další díly se už budou soustředit na brněnská kina, muzea a galerie.Mahenovo divadlo láká na romantickou tragédii Romeo a Julie. Foto: Vendula Haraštová

Národní divadlo Brno, které patří mezi nejznámější brněnské kulturní domy, sdružuje tři scény. Mahenovo divadlo, Janáčkovo divadlo a Divadlo Reduta. Na prknech Janáčkova divadla se hrají opery, operety a balety. Diváci zde mohou v současné době zhlédnout například Nedbalovu Polskou krev nebo klasický balet Bajadéra. Mahenovo divadlo je činoherní scéna, kde nyní herci mimo jiné hrají romantickou Shakespearovu tragédii Romeo a Julie, Královu řeč nebo Ostře sledované vlaky. Divadlo Reduta láká na premiéru Loupežníků od Friedricha Schillera. Základní ceny vstupenek se obvykle pohybují mezi dvěma až šesti sty korun. Národní divadlo Brno je ke studentům nejštědřejší. „Všichni studenti mají slevu padesát procent na veškerá představení,“ prozradila pokladní Silvie Boháčková. Další akcí pro studenty jsou lístky za padesát korun, které lze koupit na nevyprodané hry nejdříve hodinu před jejich začátkem.

V Městském divadle Brno bude v nejbližší době k vidění muzikál Benátský kupec, kde si hlavní roli zahraje Boleslav Polívka. Dalšími chystanými premiérami jsou muzikály Don Juan! a Noc na Karlštejně. Diváci za vstupenky zaplatí dvě stě až pět set korun. Muzikály jsou dražší než činoherní představení. Studentům divadlo nabízí na všechny inscenace třetinovou slevu.

Experimentální Husa na provázku uvádí činohru Amadeus (tj. Milovaný Bohem) v hlavní roli s Miroslavem Donutilem. Lístek stojí v průměru kolem tří set korun a studenti mají třicetiprocentní slevu.

Divadlo Bolka Polívky nabízí autorské hry i inscenace českých a zahraničních divadel. V současnosti například drama Othello s Janem Potměšilem, Cyrana s Jitkou Čvančarovou nebo činohru O lásce, kde se v hlavních rolích objeví Jana Krausová a Karel Roden. Lístky na tato představení stojí zhruba čtyři sta korun. Se slevami to není žádná sláva. Divadlo poskytuje studentům desetiprocentní slevu. Pouze však na autorské hry.

Posledním divadlem je Studio Marta, které slouží studentům divadelních a hudebních oborů k uvedení absolventských projektů. Přestože se jedná o čistě studentské divadlo, patří k nejnavštěvovanějším divadlům České republiky. Momentálně studenti chystají premiéru venkovské tragédie Krvavá svatba. Všichni návštěvníci, děti, dospělí i studenti, zaplatí za vstup sto korun.

Klíčová slova: Divadla, slevy, Brno, student

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

nat | 16. 03. 2014, 18:52
Díky za přínosný článek :)