16.10.2012 18:40


Kam si v Brně zajít výhodně zacvičit

Autor: Natália Vítková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Před sezónou plavek se mnozí snaží cvičit, držet diety a vypracovat postavu do takové podoby, za kterou se nebudou muset na pláži stydět. Na své tělo bychom neměli zapomínat ani s přicházejícím zimním obdobím. Z toho důvodu přinášíme studentkám, které si chtějí v podzimním semestru zacvičit, několik tipů, kam zajít.

Brno Studenti, kteří se nestihli tělocvik registrovat nebo se jim nabídka univerzitních kurzů nelíbila, nemusí zoufat. Mnoho brněnských fitness center nabízí hodiny nejrůznějších stylů, převážně v dopoledních hodinách, až za poloviční ceny. Jediné, co je potřeba, je mít platný průkaz ISIC k prokázání se na recepci. Předem upozorňujeme, že do výběru jsme nezahrnuli všechna centra, která s lákavou nabídkou přicházejí. Namátkou jsme vybrali ta, která jsou z centra dobře dostupná a provozují základní nejznámější kurzy pro ženy jako aerobic, pilates, taneční hodiny nebo bodystyling.

Hotelová posilovna

BeFit Brno se nachází na ulici Lidická v prvním patře obchodního centra Meta, kam z České jezdí tramvaje číslo jedna a šest. Nedaleký park Lužánky přímo vybízí k tréninku nebo naopak k relaxaci formou běhu nebo procházky. Samotné centrum poskytuje lekce cvičení a tance ve velkém časovém rozpětí, posilovnu byste ale hledali těžko. Zato studentské ceny jsou velmi výhodné. Studio si zakládá na tom, aby každý všední den alespoň jednou nabízelo zlevněnou hodinu. V pondělí a pátek je to fit dance, v úterý, středu a čtvrtek zumba a ve středu večer dance aerobik. Vše za šedesát korun. Jen skákání na trampolínách v úterý je o dvacet korun dražší.

AC Fitness na Merhautově ulici v Černých Polích se nachází nedaleko vysokoškolských kolejí. Z města jede na zastávku Štefánikova čtvrť tramvaj číslo pět a sedm. Fitness centrum má širokou nabídku kardio, tedy rychlých, i body & mind, pomalých lekcí. Mimo to nabízí moderní posilovnu nebo spinning. V dopoledních hodinách stojí vstup pouhých čtyřicet pět korun. Protože AC Fitness otevírá už v sedm ráno, stihnou se návštěvníci vypotit ještě před první přednáškou.

Spinning

Fitness centrum hotelu International v samotném středu města působí na první pohled pro studenty nedostupně. Opak je ale pravdou. Hotelové fitness je si své nálepky luxusního střediska vědomo, proto studenty láká na velmi výhodnou nabídku. Od sedmi do patnácti hodin stojí jakákoliv aktivita jen osmdesát pět korun. Na výběr jsou sálové lekce, klasické cvičení ve fitness nebo relaxace a plavání ve vodním světě se saunou. Centrum je vybaveno moderními stroji a mnohé z nich jinde v Brně neprovozují. Příkladem může být simulátor jízdy na lyžích nebo závěsné popruhy pro cvičení s vlastní váhou těla-TRX.

 

Sál pro sportovní aktivity

 

Jako poslední je zde známé Big One Fitness, které v Brně provozuje síť tří center. Nejnovějším a pro studenty nejvýhodnějším je středisko na Mendlově náměstí. Tam jezdí několik tramvají z České nebo Hlavního nádraží. Pro sportovce je připravena pestrá nabídka sálových lekcí, tělo mohou potrápit i v prostorné posilovně. Cvičení v pracovním týdnu do čtrnácti hodin nebo v sobotu v rámci happy hours vychází na šedesát pět korun. Big One Fitness je ale ke studentům velkorysé, proto ve zbytku otevíracích hodin stojí jakákoliv aktivita o pouhých dvacet korun více.

Klíčová slova: cvičení, fitness, zvýhodněné ceny, studentky, centrum

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.