07.03.2017 16:09


K pozvánce do reprezentace je potřeba víc než jen dobré výkony, říká českobudějovický brankář Rotbauer

Autor: Klára Stráská | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Vyzkoušel si atmosféru na srazech mládežnických reprezentací, ale v současné době nevidí fotbalový brankář Nicolas Rotbauer další start v reprezentaci příliš nadějně. Soustředí se proto hlavně na výkony v juniorce českobudějovického Dynama a přemýšlí o hostování v seniorském týmu třetiligových Domažlic. „Sice hrají třetí ligu, ale pořád lepší než juniorka, protože už bych nastupoval mezi muži. Nejlepší by však bylo, kdybych se příští rok dostal do áčka Českých Budějovic,“ prohlašuje devatenáctiletý gólman.

Nicolas Rotbauer

Kdy jste poprvé nakoukl do mládežnických reprezentačních výběrů?

Poprvé jsem se v reprezentaci objevil v šestnácti letech. Zúčastnil jsem se asi dvou turnajů a potom nás každý rok točili s ostatními brankáři. Teď už tam jsou spíš staršjí gólmani, my mladší nemáme moc šancí.

Odchytal jste v reprezentaci i nějaké zápasy?

Každý z nás pokaždé párkrát nastoupil. V prvním utkání jsem byl hodně nervózní, ale pak jsem si na spoluhráče zvykl a bylo to super. Lepší než tady v klubu. Člověk má větší motivaci, a taky soupeři jsou kvalitnější.

Liší se hodně úroveň tréninků národního týmu od klubových?

Ano. Ti kluci už ví, do čeho jdou, a snaží se na sto procent. Úplně jiná motivace než na klubové úrovni. V klubu jsou hráči, kteří dřou a pak ti, co hrají fotbal jen pro zábavu. V reprezentaci je to jednoznačně lepší. Pokaždé jsme jeli na týdenní soustředění. Měli jsme tři tréninky denně, z toho dva na hřišti a jeden v posilovně.

A co reprezentace v současné době?

Vidím to špatně. V mé kategorii je velká konkurence a osobně si myslím, že dostat se do ní není jen o výkonech.  Existují i vnější vlivy. Neříkám, že se to týká mě, ale dost teď záleží na kontaktech, a jak se fotbaloví agenti znají s trenérem reprezentace a funkcionáři. Byl bych rád, kdyby to bylo jinak, ale bohužel není.

Máte velkou radost, když dostanete pozvánku do národního týmu?

Určitě je to příjemné a přinutím se makat mnohem víc.

V současné době nenastupujete za reprezentaci, ale chytáte za juniorku českobudějovického Dynama. V podzimní části sezony jste se dostal do brány ve většině duelů. Jste zatím spokojený se svými výkony?

Já i trenéři jsme s mými výkony spokojení. Díky tomu jsem pravidelně dostával příležitosti. Ale týmově se nám mohlo dařit lépe a získat víc bodů.

Dá se říct, že jste aktuálně brankářská jednička týmu?

Gólmani se hodně točí, ale většinou jsem chytal já. Tak doufám, že mě berou jako jedničku. (smích)

Jak vidíte svoje šance se prosadit v A týmu Dynama?

Za poslední rok jsem se hodně zlepšil. I osobně tomu dávám víc. Zaječí léta jsou pryč a v hlavě mám pořád to, že chci výš. Teď spíš přemýšlím o hostování v Domažlicích. Sice hrají třetí ligu, ale pořád lepší než juniorka, protože už bych nastupoval mezi muži. Nejlepší by však bylo, kdybych se příští rok dostal do áčka.

V tabulce juniorské ligy jste nyní na dvanáctém místě. Myslíte si, že má tým na víc?

Umístění mohlo být určitě lepší, ale i horší. Po zimě nás hodně kluků opustilo. Teď hrajeme s mladými hráči. Předtím jsme mohli mít kvalitnější výsledky, měli jsme dobrý tým, ale momentálně asi na víc nemáme.

Na čem byste jako mužstvo měli zapracovat?

Myslím si, že hlavně na přístupu k fotbalu a tréninkům. Bez něho se to nedá nikam dotáhnout. Kluci v sedmnácti, osmnácti letech mají jiné priority než fotbal. Před čtyřmi lety dostávali hráči v juniorce i peníze, díky čemuž měli větší motivaci podávat lepší výkony. V současnosti trénujeme třeba jen v šesti lidech a to nikoho moc nebaví.

V neděli jste po třech prohrách za sebou remizovali s Karvinou, která aktuálně hájí čtvrtou příčku. Jste s výsledkem spokojen?

Remizovali jsme, takže po těch prohrách je to dobrý, zápas jsme zvládli. Karviná byla těžký soupeř s hodně silným kádrem. Myslím si, že jsme se s tím dobře poprali.

          

Nicolas Rotbauer (*1997)

- V současné době studuje na Gymnáziu Česká v Českých Budějovicích

- Fotbalu se věnuje od šesti let

- Začínal jako útočník, teď chytá za juniorku českobudějovického Dynama

- Poprvé startoval v reprezentaci v šestnácti letech

Klíčová slova: fotbal, reprezentace, sport, rozhovor, Nicolas Rotbauer

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.