07.12.2013 09:21


Jumping spojuje zábavu a aktivní sport

Autor: Kateřina Šafářová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Aerobik už dávno není v módě. Po vlně zumba mánie se nyní mnoho lidí věnuje skákání na malých trampolínách neboli jumpingu. Přijdou si na hodinu zasportovat, vyskákat se ze špatné nálady, posílit své tělo a užít si přitom spoustu zábavy.

Brno, Ústí nad Orlicí – Cvičení na trampolínách zhruba metrového průměru známé jako jumping zařadilo v posledních letech do svého programu mnoho fitness center. Obliba tohoto sportu vzrůstá, protože lidi baví. Skákání na trampolíně je pro ně něco nového. Trenér, který musel nejdříve získat jumpingovou licenci, předcvičuje za doprovodu dynamické hudby různé skoky a cviky, při kterých se nejeden zapotí a na konci lekce následuje protažení a někdy i posilování.

"Myslím si, že jumping je populární, protože lidem se líbí, že si zlepšují fyzičku a postavu v atmosféře, kterou si spojují spíše se zábavou než s tvrdou dřinou jako třeba v posilovně," řekla cvičitelka Veronika Čeňková, která dává hodiny v Brně.  Jeho další výhodu vidí v tom, že nevyžaduje žádné zvláštní sportovní zkušenosti a může ho zkusit opravdu každý. "Jednotlivé cviky jsou snadno napodobitelné a jejich náročnost závisí na tom, jak moc se do trampolíny dupne," dodala Čeňková.   

Jumping láká především ženy, které více tíhnou k podobným sportům. "Nejvíce na mé lekce chodí sedmnáctileté holky a pak ženy okolo třiceti až čtyřiceti let," sdělila Veronika Fadrná, která začala předcvičovat v Ústí nad Orlicí přesně před rokem. Najdou se ale i kluci, kteří si chodí s chutí zaskákat. "Ze začátku semestru jsem chodil až třikrát týdně, teď bohužel zhruba jednou za čtrnáct dní, protože mám hodně práce a časově mi to nevychází," uvedl student Jirka Nečas.

Jumping si našel své místo nejen ve velkých městech, ale i v těch menších. "V Ústí nad Orlicí mám zhruba dvě až tři hodiny týdně. Jumping se uchytil i v okolí, cvičí se například v České Třebové nebo Letohradu," doplnila Fadrná. Trenéři a trenérky jumpingu spojují svou vášeň pro sport s praktickým finančním ziskem. Někteří studenti si udělají licenci a předcvičují jako brigádníci ve fitness centru, jiní vidí v jumpingu větší příležitost a na vlastní pěst rozjíždějí svá malá podnikání.

Klíčová slova: jumping, sport, pohyb, trampolíny, skákání

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.