19.10.2016 13:42


Josef Karlík: Na Mendelově univerzitě dnes vystoupí Petr Koukal

Autor: Karolína Bulisová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Jak se vypořádal s rakovinou varlat? Která olympiáda se mu libila víc? Co plánuje dělat teď, když je ve sportovním důchodu? I na to odpoví dnes na Provozně ekonomické Fakultě Mendelovy univerzity badmintonista Petr Koukal.

Brno - V rámci série přednášek vystoupí dnes od pěti hodin odpoledne na Mendelově univerzitě bývalý badmintonista a dvojnásobný olympionik Petr Koukal. Se studenty bude kromě jiného řešit, jaký je život vrcholového sportovce nebo jaká je z pohledu účastníka olympiáda. Bude mluvit i o rakovině varlat, kterou onemocněl ve čtyřiadvaceti letech.

Petr Koukal na hřišti

Jedním z hlavních cílů organizátorů akce je, aby se studenti naučili diskutovat a ptát se významných osobností z nejrůznějších oborů. „Náš projekt funguje už dva roky. Snažíme se přivést čtyři až pět osobností za semestr. Sportovce chceme přivést už dlouho a Petr Koukal právě ukončil kariéru, takže má teď více času. Původně jsme chtěli, aby přijel i se svou ženou Gábinou, která je úspěšná biatlonistka, ale ta je zrovna v zahraničí,“ řekl organizátor projektu Filip Rigola.

Hodinová přednáška bude rozdělena na dvě části, v první se Koukal představí a povypráví o svých úspěších a neúspěších. V druhé části se potom budou ptát samotní studenti. Buď skrze internetovou aplikaci nebo přímo na místě.

Projekt pořádá studentská organizace Lidé z praxe, ve spolupráci s Provozně ekonomickou fakultou Mendelovy univerzity v Brně. Do projektu se dříve zapojil například známý český herec a moderátor Jan Kraus.

Autor textu: Josef Karlík

Klíčová slova: badminton, Petr Koukal, přednáška

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.