26.09.2013 09:18


Jízda v novém cyklopruhu je slalom mezi kanály

Autor: Tomáš Lupínek | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Síť stezek a pruhů pro cyklisty v jihomoravské metropoli se opět rozrostla. Nově zbudovaný cyklopruh na Kounicově ulici má zvýšit bezpečnost provozu na této frekventované silnici.

Brno - Pro cyklisty je nyní pohyb v centru Brna opět o něco bezpečnější. Od křižovatky Kounicovy a Kotlářské ulice nyní mohou po novém vyhrazeném pruhu dojet až k začátku Brandlovy ulice. Tam je pak možné navázat na již existující cyklopruh, který vede na Moravské náměstí a umožňuje jezdcům na kole průjezd protisměrnou ulicí. 

Nový jízdní pruh na Kounicově uliciNově zbudovaná cyklostezka usnadní jízdu do centra také studentům jedoucím od Listových kolejí a studentské pizzerie Nostra. „Je to paráda. Ta ulice je dost nebezpečná sama o sobě, nový pruh snad pomůže upozornit řidiče, že tam mohou být kolaři,“ říká pětadvacetiletý student VUT Martin Křížek. Někteří cyklisté mají ale ke způsobu provedení výhrady. „Kdo jede tím pruhem, musí doslova vymetat kanály. Když do mříže na deklu zajede přední kolo, je vymalováno,“ stěžuje si cyklista Jan Blažek. 

Názory řidičů na speciální pruhy pro jízdní kola, které jsou poslední dobou po městě zaváděny, se různí. Osmačtyřicetiletá Věra Stráníková kroky radnice chválí. „Je dobře, že se cyklistika takhle podporuje. Kdo v tomhle provozu jezdí na kole, má můj obdiv. Já bych se bála a to mám jezdění ráda,“ říká. Naopak Radku Syrůčkovi se tato novinka nezamlouvá. „Už takhle tu bylo dost nacpáno a teď se tu ještě vecpou cyklisté. Za chvíli by mohli dělat pruhy pro bruslaře a kočárky,“ kritizuje nový trend sedmatřicetiletý řidič.

Nový cyklopruh na Kounicově ulici můžou cyklisté využívat od minulého týdne. Není v Brně ale zdaleka jediný. Vyhrazený prostor mají cyklisté i v ulicích Úvoz, Husova, Nové sady, Pisárecká, Hlinky a dalších místech.

Klíčová slova: cyklistika, kolo, cyklopruh, koloteror, Kounicova

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.