14.03.2018 16:54


Již dnes začne play off evropské univerzitní hokejové ligy

Autor: Natálie Kuzmová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Dnes v sedm hodin večer začne v Bratislavě play off evropské univerzitní hokejové ligy. V zápase se proti sobě utkají týmy HC Masaryk university a Paneuropa Kings bratislavské Paneuropean university. Hráči Masarykovy univerzity jsou v lize letos nováčky, kdežto hokejisti Paneuropa Kings byli jedni z prvních členů ligy. V play off se bude hrát na dva vítězné zápasy.

foto z posledního zápasu s Paneuropa Kings, foto: Vít Novák

Brno – V evropské univerzitní hokejové lize (EUHL) dnes v sedm hodin večer v Bratislavě odstartují hráči HC Masaryk university a Paneuropa Kings play off. Po skončení základní části skončili Medvědi Masarykovy univerzity v tabulce na čtvrtém místě a Paneuropa Kings na místě šestém. Rozdíl mezi týmy byl ale pouze jeden bod.

Hráči Paneuropean university byli jedni z prvních týmů v EUHL. Hokejisté Masarykovy university jsou letošními nováčky. „Určite jdeme do zápasu s tím, že vyhrajeme. Nebude to ale jednoduché, Paneuropa je doma silná,“ řekl manažer a zakladatel brněnského týmu Peter Bustin. Duely v play off se budou hrát na dva vítězné zápasy. V prvním zápase bude mít výhodu domácího prostředí tým Paneuropa Kings. Na domácí půdě si hokejisté Masarykovy univerzity zahrají již v neděli v jednu odpoledne. Na zápase si pro fanoušky připravili organizátoři tombolu a také pivo zdarma. „Když jsem šla na zápas naposledy, byla tam skvělá atmosféra. Určitě se zase zajdu podívat. Doufám, že se kluci dostanou daleko,“ komentovala studentka Masarykovy univerzity Štěpánka Mašková. 

Členové brněnského týmu trénují třikrát týdně na ledě a za cíl si dali umístit se v základní části do šestého místa, což již splnili. Nyní se budou snažit dostat se v play off, co nejdále to půjde. „Za největšího rivala považujeme asi Karlovu univerzitu. Nevyhráli to čtyřikrát po sobě náhodou. Na druhoustranu v play-off se může stát cokoliv, tak uvidíme,“ zhodnotil Bustin.

Klíčová slova: hokej, EUHL, play off

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.