01.04.2014 16:41


Jiří Randula a Veronika Srncová vyhráli páté badmintonové střetnutí Kuklenda mixu

Autor: Erychlebová Daniela | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Letošní pátou část badmintonového turnaje Kuklenda mix vyhrál pár hrající za Židlochovice Jiří Randula a Veronika Srncová. Během turnaje neztratil ani jeden set a po právu si odnesl pohár pro vítěze. 

Brno - Hráči badmintonu převážně z Brna a okolí se sešli v hale na Kuklenské, aby změřili své síly v párové disciplíně. Pátého ze sedmi zápasů Kuklenda mixu se zúčastnilo deset smíšených dvojic. První místo jasně obsadil pár Jiří Randula, Veronika Srncová. Stříbrné medaile si na krk pověsili Tomáš Vorba s Irenou Blažkovou a na bronzový úspěch dosáhli Petr a Jitka Klecerovi.

Smíšené dvojice v badmintonu bojují o každý míček. Foto: Daniela ErychlebováProgram turnaje je fyzicky náročný. „Hraje se na všech čtyřech kurtech systémem každý s každým,“ řekl organizátor akce Tomáš Vorba. Badmintonisté vyzvou devět soupeřů během tří až čtyř hodin. „Dnes už jsem opravdu nemohl. Byl to velmi těžký zápas,“ postěžoval si nakonec předposlední Martin Svoboda. Dvojice proti sobě hrají dva sety. Ty mohou skončit buď remízou, nebo výhrou jednoho z párů. Konečné body se pak přiřazují jak podle vítězství, tak i na základě získaných míčků.

Turnaje se mohou zúčastnit jak amatéři, tak hráči z nižších lig. Organizátoři se snaží, aby úroveň byla víceméně odpovídající a všichni si mohli zahrát o dobré konečné umístění. Přesto mezi všemi vynikala dvojice hráčů z Židlochovic, ve které byla mistryně republiky do patnácti let Veronika Srncová. „Dneska jsme proti nim opravdu neměli šanci, jedině kdyby hráli poslepu,“ řekl Lukáš Ostrý, který se svojí partnerkou nakonec skončil na šestém místě.

Kuklenda mix je badmintonový turnaj pořádaný týmem SKP Kometa Brno. Tuto sezónu se uskutečnil jeho první ročník. V celé sezóně se odehraje celkem sedm střetnutí a na každém z nich se uskuteční vždy sedm až dvanáct zápasů, podle počtu účastníků. „Nejlepší výsledky z jednotlivých střetnutí se hráčům počítají do výsledků v celkovém hodnocení. Na konci sezóny se pak vyhlásí úplný vítěz,“ sdělil Vorba.

Klíčová slova: badminton, Kuklenda mix

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.