22.03.2013 06:56


Jihomoravští sportovci na galavečeru plném tance a sportu ocenili ty nejlepší

Autor: Lucie Sitarová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Nejlepší sportovci Jihomoravského kraje se minulý týden sešli v hale Fakulty sportovních studií v Bohunicích u příležitosti vyhlášení ankety Sportovec Jihomoravského kraje 2012. Galavečerem plným sportovních i tanečních vystoupení provázela sportovní redaktorka České televize Barbora Černošková. Hlavní ocenění předával náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Stanislav Juránek.

BRNO -  Nejúspěšnějším sportovcem Jihomoravského kraje v roce 2012 byl podle odborné poroty bikerGymnastky na předávání cen Ondřej Cink. Na slavnostním galavečeru 14. března mu cenu předal náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Stanislav Juránek. Cink, který závodí za brněnský Merida Biking Team Brno, se v loňském roce stal mistrem světa v cross country na horských kolech v kategorii do 23 let. Bohužel si cenu nemohl převzít osobně. 

„Je samozřejmě škoda, že většina nominovaných v hlavní kategorii za sebe na vyhlášení poslala zástupce z řad trenérů nebo rodiče, ovšem já to naprosto chápu,“ říká Kateřina Fantová, referentka pro sport Jihomoravského kraje a hlavní organizátorka večera. „Jsou to aktivní sportovci, kteří se připravují na důležité závody nebo se zrovna nějakého účastní, jako třeba Michal Březina, který je na mistrovství světa v krasobruslení v Kanadském Londonu," dodává.

Vyhlášení ankety už druhým rokem organizuje Jihomoravský kraj, který tak chce ocenit nejen své nejlepší sportovce, ale i jejich trenéry a rodiče, kteří je v jejich snažení podporují.

„Naším cílem je ocenit nejen nejlepší sportovce, ale také jejich trenéry a rodiče, kteří je podporují. Proto se snažíme sportovní kluby zapojit i do tvorby programu galavečera. Například letos jsme měli dohromady 180 účinkujících, kteří v průběhu večera předváděli svá vystoupení až šesti stovkám diváků,“ vysvětluje Fantová. „Například letos se galavečera zúčastnilo víc než sto účinkujících, kteří předváděli svá vystoupení až šesti stovkám diváků. Toho si velmi vážíme, protože všichni vystupovali bez nároku na honorář. Kromě toho je to pro rodiče i trenéry práce navíc - vymyslet a zorganizovat speciální vystoupení, omluvit děti ze školy a podobně. Zároveň jsou ovšem pro ně podobné akce příležitostí předvést svůj talent i dalším sportovcům.“

Nejlepším seniorským týmem se stali hokejisté hokejového klubu Kometa Brno, kteří v minulé sezóně vybojovali druhé místo v nejvyšší domácí soutěži. Kromě nich byli nominováni také třeba basebalisté z týmu Draci Brno, nebo curlingový tým SEM TAM Brno.

„Celý galavečer se nám moc líbil a ocenění si velmi vážíme,“ říká Jiří Snítil ze SEM TAM Brno. „Myslím, že jsme dokonce prvním curlingovým týmem v ČR, který byl na podobnou cenu navržen.“

Ocenění talent roku si odnesl nohejbalista Lukáš Rosenberk. Ten se v roce 2012 stal dvojnásobným juniorským mistrem světa (v kategorii dvojic a trojic), a seniorským mistrem České republiky v družstvech a trojicích. Podle poroty bylo nejlepším juniorským týmem družstvo atletek Olymp Brno a sportovní akcí roku Czech Junior and Cadet Open 2012 ve stolním tenise.

Cenu za celoživotní přínos sportu si odnesli předsedkyně Českého svazu moderní gymnastiky Blanka Mlejnková, tělovýchovný pedagog Střední školy polytechnické v Brně Miroslav Holomek, bývalý prezident Českého svazu tanečního sportu, trenér a rozhodčí Petr Odstrčil a hokejový trenér Luboš Strnad.

Klíčová slova: sport, Jihomoravský kraj, ocenění

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.