31.03.2017 15:21


Jihomoravský kraj ocenil výsledky brněnských sportovců. Vítězem se stal lezec Ondra

Autor: Jan Vostal | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Nejlepší sportovci Jihomoravského kraje obdrželi ve čtvrtek 30. března ocenění za svoje výkony. V rotundě na brněnském výstavišti se vyznamenávalo celkem v osmi kategoriích. Hlavní cenu sportovce roku obdržel lezec Adam Ondra. Uspěli také brněnští volejbalisté a akce Hokejové hry Brno.

Vítěz kategorie sportovec roku Adam Ondra. Foto: Jan VostalBrno – Jihomoravský kraj vyznamenal své nejlepší sportovce za rok 2016. Z galavečera, který se konal v rotundě na brněnském výstavišti, si odnesl nejprestižnější cenu sportovce roku lezec Adam Ondra. Druhý skončil dráhový cyklista Tomáš Bábek a třetí atlet Filip Sasínek. „Doufal jsem, že by se to mohlo podařit, ale konkurence byla velká. Jsem překvapený, jaký mediální dopad mají moje výkony. V následujícím roce bych se chtěl vrátit ke kratším cestám a vylézt je co nejobtížnější cestou,“ uvedl Ondra.

Ceny se rozdělovaly celkem v osmi kategoriích, přičemž kandidáti vzešly z předchozích sedmi okresních kol ankety. Vítěze pak vybrala komise expertů ze sportovního prostředí a zástupců médií. Cenu za talent roku obdržela nadějná česká výškařka Michaela Hrubá. Nejlepším handicapovaným sportovcem se stala polská stolní tenistka Natalia Partyka, která hraje za klub SKST Hodonín. Nejlepším seniorským týmem se stal Volejbal Brno, mládežnickým atletický klub AK Olymp Brno. Sportovní akcí roku byly vyhlášeny Hokejové hry Brno 2016.

Speciální byla kategorie Sympaťák Deníku Rovnost, jehož si vybírali sami čtenáři. Nejvíce hlasů obdržel hokejista Orlů Znojmo Peter Pucher. Jihomoravský kraj uvedl také tři osobnosti sportu do síně slávy. Miroslava Bendu ze Sokolu Křenovice, který dlouhodobě šíří sokolskou myšlenku. Bývalého československého cyklistu Františka Jursu z Dukly Brno a Božetěcha Kostelku, jenž stál u obnovy vyškovského Orla a od roku 1989 se věnuje rozvoji této organizace. 

Slavnostního večera se zúčastnil i hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek. „Myslím si, že dnešní večer byl hlavně o motivaci mládeže. To, že vidí svoje vzory, které už něco dokázaly, by je mělo zvednout od počítačů a přimět je sportovat. Celkově jsem s průběhem akce velmi spokojený“ prozradil Šimek. 

Galavečer moderoval Michal Chylík, známý z hokejových zápasů Komety Brno, a Monika Brindzáková, současná mluvčí Jihomoravského kraje. „Sportovci jsou taková zvláštní skupina lidí. Za ně mluví spíše činy než slova. Ale byl to pro mě příjemný večer,“ podělil se Chylík. Během večera vystoupily děti ze Sokola Brno 1, judisté z Veselí nad Moravou nebo moderní gymnastky Moravské Slavie Brno. Ceny předávali kromě hejtmana také členové Rady Jihomoravského kraje a zástupci partnerů akce.

V předchozích ročnících v anketě uspěli například motocyklový závodník Karel Abraham, krasobruslař Michal Březina nebo šermíř Alexander Choupenitch, účastník loňských olympijských her v Rio de Janeiru.

 

Přehled výsledků

Kategorie

Vítěz

Sportovec Jihomoravského kraje

Adam Ondra

Sportovní talent Jihomoravského kraje

Michaela Hrubá

Sportovec s handicapem

Natalia Partyka

Sportovní kolektiv – seniorský tým

Volejbal Brno

Sportovení kolektiv – mládežnický tým

AK Olymp Brno

Sportovní akce roku 2016

Hokejové hry Brno 2016

Osobnost Jihomoravského kraje (síň slávy)

Miroslav Benda, František Jursa, Božetěch Kostelka

Sportovec - sympaťák

Peter Pucher

Klíčová slova: sport, sportovec roku, Jihomoravský kraj, hejtman, Bohumil Šimek, Adam Ondra

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.