08.03.2012 14:50


Jednu slevu na ISIC, prosím

Autor: Ivana Milenkovičová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Také se vám stalo, že jste zaplatili v obchodě a teprve zpětně jste se dozvěděli, že jako držitelé průkazu ISIC jste měli nárok na slevu? Některé obchody lákají studenty na slevy nálepkami na vstupních dveřích, jinde je třeba se po výhodách pro vlastníky ISIC karet doslova pídit.

Brno Slev pro držitele ISIC karet je hodně, jen v Brně jich firma GTS ALIVE, vydavatel těchto průkazů, eviduje přes dvě stovky. Podle údajů GTS ALIVE je Česká republika zemí s největším rozšířením ISIC karet v celkovém počtu stočtyřiadvaceti zemí, které vydávají tyto karty. Počet více než dvou set poskytovatelů slev v Brně zahrnuje vždy jednotlivé pobočky daného obchodního partnera. Například KFC má v Brně poboček hned šest. Studenti se většinou snaží slev využít co nejvíc. „Využívám slevy na ISIC, například když chci průkazové foto, jdu do fotolabu v Pekařské ulici, kde dostanu za něco přes šedesát korun osm fotek. Slevy uplatňuju i v muzeích nebo galeriích,“ prozradila studentka sociologie Anna Mašátová.

Na slevy upozorňují studenty už nálepky na vstupních dveřích. HUDY sport Orlí. Foto: Ivana Milenkovičová
V oblasti jídla jsou fastfoodové řetězce jedním z celostátně nejrozšířenějších poskytovatelů slev na ISIC karty. Kromě již zmiňovaného KFC nabízí zvýhodněné menu pro studenty rovněž McDonald’s či řetězec Subway. Téměř vždy se jedná o slevu na dva kusy vybraného produktu nebo na jejich kombinaci. Avšak oproti konkurenci jedině McDonald’s poskytuje výhodnou nabídku i na snídaňové menu. Za zmínku rovněž stojí síť prodejen s rozpečenými bagetami a lahůdkami Paneria, kde se sleva vztahuje na sendvič plus nápoj. Pozadu ovšem nezůstávají ani klasické restaurace – například Restaurant Viva láká studenty na dvacetiprocentní slevu na jídlo a během soboty dokonce na akci 1+1 pizza zdarma. Stejnou nabídku 1+1 pizza zdarma, ovšem kdykoliv, nejen v sobotu, nabízí Pizzeria u Kalvodů. V případě rozvozu pak bude druhá pizza stát rovných šedesát korun.

Vedení firmy GTS ALIVE plánuje i nadále rozšiřovat sortiment slev pro vlastníky ISIC průkazů. „Nabídka slev pro držitele ISIC karet není nikdy dostačující, jelikož poptávka je velká. Neustále se snažíme o rozšiřování poskytovatelů slev tak, abychom uspokojili co nejširší poptávku mezi studenty,“ uvedl Product Development Manager firmy GTS ALIVE Tomáš Alex. Zjišťování spokojenosti se stávajícími poskytovateli slev a preference držitelů ISIC karet probíhá prostřednictvím ISIC Awards. „Jedná se o dotazníkové šetření, které rozesíláme mezi držitele průkazů. Vyhodnocení stávající situace, spokojenosti či nespokojenosti bereme jako zpětnou vazbu pro směřování dalšího rozšiřování poskytovatelů,“ dodal Alex. Výběr potenciálních partnerů probíhá jednak na základě již zmiňovaných ISIC Awards, jednak mohou projevit zájem o spolupráci sami poskytovatelé.

 

Po slevě není na první pohled ani stopy. Paneria Česká. Foto: Ivana Milenkovičová

Svými slevami chtějí nalákat studenty i firmy nabízející produkty, které nejsou zcela běžně zaměřené na tuto skupinu spotřebitelů. Slevu tak lze uplatnit třeba na obklady z přírodního kamene či na dlažbu, případně i na kožešiny a kožešinové výrobky. Kromě těchto nestandardních výrobků je na trhu stále nabídka různorodě zaměřených obchodů. Hojně jsou zastoupeny obchody nabízející outdoorové a sportovní oblečení či vybavení, namátkou třeba Rock Point, Hannah, Husky či Sportisimo, kde mohou držitelé ISIC karet využít pětiprocentní slevy. Výjimku ve výčtu tvoří jen Hudy Sport, kde sleva dosahuje sedmi procent. Za zmínku stojí i skateshop Revolution, kde se u nezlevněných výrobků dočkají vlastníci ISIC průkazů slevy patnáct procent a u již zlevněných výrobků pět procent.

 

Až po bližším prozkoumání si lze všimnout upozornění na slevu. Paneria Česká. Foto: Ivana Milenkovičová

 

Další slevy mohou držitelé ISIC karet očekávat v řadě knihkupectví. Například knihkupectví Barvič a Novotný, které má v Brně tři pobočky, poskytuje po předložení zeleného průkazu pětiprocentní slevu. Konkurenční Kanzelsberger nebo Academia nabízejí slevu deset procent, stejně jako výrobce přáníček a dalších dekoračních předmětů Albi. Z firem, které se specializují na prodej kosmetiky, disponuje nejvyšší slevou Yves Rocher, kde zvýhodnění dosahuje pětadvaceti procent. Ve výběru se rovněž nachází hned několik optik, jejichž nabídka slev je srovnatelná – například Fokus Optik se snaží kupující navnadit na dvacetiprocentní slevu na obruby a desetiprocentní v případě kontaktních čoček a roztoků. Mezi poskytovateli slev pro vlastníky ISIC karet se najdou i prodejci elektroniky včetně příslušenství. Mironet poskytuje registrovaným kupujícím po zadání čísla ISIC průkazu nákup za velkoobchodní ceny.

Slevy lze vyjma restaurací a obchodů uplatnit také v některých kulturních institucích. Podle manažera Tomáše Alexe je nabídka úměrná tomu, kolik držitelů průkazů ISIC se v určité oblasti nachází a rovněž závisí na tom, jaká je ekonomická situace. Nicméně ani dosud trvající hospodářská recese nedonutila divadla, muzea a galerie upustit od stávajících padesátiprocentních slev na vstupném pro studenty. Výjimku tvoří jen Divadlo Husa na provázku, kde se držitelům ISIC průkazů dostane slevy třicet procent.

 

Nemusíte mít všechno, co ostatní? Kdepak, slevu chceme všichni. Lékárna Brandlova. Foto: Ivana Milenkovičová

Slevy pro studenty nabízí i jeden z největších tuzemských autobusových dopravců Student Agency – na mezinárodní autobusové jízdenky poskytuje slevu patnáct procent a nabídka obsahuje také speciální studentské letenky. Na zvýhodněné ceny se mohou držitelé ISIC průkazů rovněž spolehnout ve společnosti Asiana v případě jazykových kurzů, kde jim z konečné ceny kurzu bude odečteno pět set korun. A v neposlední řadě si jistě přijdou na své i sportovci. Kupříkladu Big One Fitness nabízí dvacetiprocentní slevu na měsíční permanentku.

GTS ALIVE v dohledné době plánuje další rozšiřování poskytovatelů slev pro držitele průkazů ISIC. „Mohu říct, že týdně uzavíráme spolupráci s dvěma až třemi novými partnery. Plánujeme rozšíření poskytovatelů slev, konkrétně v Plzni a v Pardubicích do konce března. Poté se budeme zaměřovat i na jiná velká studentská města, Brno nevyjímaje,“ okomentoval současnou strategii rozvoje firmy Tomáš Alex.

Klíčová slova: ISIC, sleva, student

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.