07.04.2012 15:47


Je libo titul?

Autor: Aneta Sklenářová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

O tom, že titul se dá získat za peníze nebo za okopírování jiné práce, jsme se v tomto státě už několikrát přesvědčili. Média nás pravidelně informují, kdo z vysokých úředníků, státních zaměstnanců, podnikatelů a jiných svůj titul získal nečestným způsobem. Úspěšně dodělat vysokou školu jde i počestně, což ale neznamená, že by závěrečná práce musela být nudná.

Blíží se doba odevzdávání závěrečných prací. Studenti upadají do depresí a dolaďují všechny potřebné náležitosti. Není ale třeba panikařit. Podívejte se, jak kuriózní práce dokázali studenti vytvořit.

Bakalářka na třináct stran? Bez problému

Znáte tu klasickou pohádku? Zamilujete se do Inda, vezmete si ho a napíšete o tom bakalářskou práci. A aby z toho byl opravdu velký poprask, tak jako žánr vyprávění zvolíte reportáž. Jedna bakalářská práce z oboru Výtvarné výchovy na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity se mezi studenty začala šířit po internetu. Nese jednoduchý název: Indie. A aby toho nebylo málo, tak rozsah vystačí na třináct stran včetně seznamu literatury. Abychom ale autorce nekřivdili, součástí práce byla i autorská fotografie a velkoformátová malba. Výsledná známka? A.

Autor: Katedra mediálních studií a žurnalistikyKdyž se nudná teorie přenese na příklad moderní doby

Učíte se na zkoušku a říkáte si, že většina pouček a teorií je nudná a nezáživná. Z omylu vás vyvede diplomová práce, jež nese název Archetypální budování značky v prostředí livechatu. Ano, čtete správně. Autor vzal teorii archetypů Carla Gustava Junga a aplikoval ji na moderní způsob zábavy - livechat. A jelikož diplomku psal na Fakultě multimediálních komunikací na Baťově univerzitě ve Zlíně, v diplomové práci rovnou zpracovává i vhodnou PR pro livechat. Třiadevadesátistránková diplomka byla úspěšně obhájena.

Práce tak přisprostlá, že by se za ni styděl i Zdeněk Pohlreich

Dodržení rozsahu závěrečné práce je snem každého studenta. Někdy se stává, že pár stran chybí a vy si nevíte rady, čím je zaplnit. To jedna studentka z Ústavu slavistiky na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity si poradila po svém. Celých sedmnáct stran zaplnila přepisem vulgárních slov ze slovinsko-českého slovníku. Celá její bakalářská práce má totiž název Vulgarizmi v slovenskem jeziku. Pro peprná slova tedy nešla daleko a tvoří velkou část její práce. Výsledkem je úspěšná obhajoba a bakalářský titul v kapse. Otázkou je, jestli tuto práci náhodou vedoucí a oponent nečetli dlaněmi zakrytýma očima.

 

Tento článek byl jen krátkým výpisem kuriózních závěrečných prací. Budeme rádi, když se i vy zapojíte do diskuze a popíšete, s jakými podivnými pracemi jste se na akademické půdě setkali vy.

Klíčová slova: závěrečná práce, Indie, livechat, vulgarismy

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.