21.04.2019 23:17


Jarní veslařské závody zahájily na přehradě soutěžní sezonu. Nejvíce bodů nasbíral tým z Olomouce

Autor: Dalibor Máslo | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Soutěž závodního veslování přilákala v sobotu kluby z celé České republiky i Slovenska. Na hladině brněnské přehrady mezi sebou soutěžili mladší účastníci do osmnácti let i kategorie dospělých na tratích dlouhých až dva tisíce metrů. V průběhu celé soboty nakonec uzmul nejvíce umístění olomoucký tým, který tak získal i ocenění za celkovou výhru v turnaji.

Dvojice dospělých veslařů na sobotních závodech.Brno – Sobotním turnajem závodního veslování odstartovala na brněnské přehradě letošní soutěžní sezona. V několika kategoriích se mezi sebou utkali děti, starší dorostenci i dospělí ze zhruba dvanácti různých oddílů včetně dvou ze Slovenska. Nejvíce medailí nakonec obdržel v celkovém součtu tým z Olomouce.

V celodenním klání závodili veslaři rozdělení dle věku i posádky lodí na různě dlouhých tratích. „Nejkratší trasa má přesně pět set metrů a je určena hlavně nejmladším účastníkům do zhruba čtrnácti let. Nejdelší pak měří dva kilometry,“ vysvětlila Lucie Šlechtická, ředitelka celého závodu. Vzdálenosti zdolávali jak jednotlivci, tak dvojice či vícečlenné posádky v takzvaných skifech či dvojskifech, neboli lodích pro rychlostní závody.

Mnozí zúčastnění využili závody k získání zkušeností pro následující soutěže, který mají často i mezinárodní přesah. „Většina našich soutěžících zatím získala medailová ocenění, což je bude jistě motivovat i pro další klání,“ chválila trenérka Michaela Burešová z týmu Lodní sporty Brno, který událost taktéž pořádal. Domácí tým zde získal první místo za kategorii čtveřic dorostenců do šestnácti let. V celkovém počtu umístění jej však nakonec porazil tým olomoucký.

Tomu se na sobotním utkání podařilo ukořistit nejvíce bodů a tím si zasloužit i pohár celého turnaje. „Dost nám dnes přálo počasí. Není moc zima a taky jsme neměli příliš velké vlny,“ zhodnotila úspěchy zlatá medailistka Veronika Chrbijátová z vítězného oddílu VK Olomouc. Prostředí přehrady dle ní vliv příliš nemělo, ačkoliv se od jiných závodů mírně liší. „Na řekách třeba musíme více kormidlovat, což může být pro některé náročnější. Tady na přehradě stačí hlídat jeden směr a tempo,“ zhodnotila Chrbijátová.

Závodnímu veslování se v Česku věnuje na tisíce sportovců, jenom brněnský klub jich má takřka dvě stě. Mimo následující závody v Praze či Hodoníně zamíří česká reprezentace i na mezinárodní mistrovství v Německu či švýcarském Lucernu.

Klíčová slova: Závodní veslování, přehrada, soutěž, Brno, sport

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.