18.03.2014 14:56


Jarmark neziskovek – první krok ke změně

Autor: Jelínková Markéta | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Brněnská část filmového festivalu Jeden svět je již tradičně spojena s jarmarkem neziskových organizací. Návštěvníci se tam mohou dozvědět, jak pomoci zlepšit život nejen sobě, ale především ostatním.

Brno – Na Jarmarku neziskovek se letos představí třicet nevládních neziskových organizací, které se zabývají environmentalistkou, výchovou mládeže, ale i kulturou. Prezentovat se zde bude například Hnutí DUHA, Liga lidských práv, Liga vozíčkářů a občanské sdružení VODICÍ PES. „Jarmarku se letos účastníme Jarmarku se zúčastní i Dobrovolnické centrum 67. Foto: Jelínková Markétapodruhé, je to dobrá příležitost předat lidem informace o naší činnosti. Navíc se setkáme s jinými organizacemi a můžeme tak navázat nové kontakty,“ uvádí Martina Jetmarová z Dobrovolnického centra 67.

Letošní téma filmového festivalu Jeden svět je práce. Na jarmarku se návštěvníci budou moci setkat se dvěma organizacemi, které se této problematice přímo věnují. První z nich je AGAPO, která pomáhá zdravotně a sociálně znevýhodněním lidem najít práci. Organizace NaZemi zase poskytne informace o dětských a nucených pracích a nabídne zde také například fair tradové výrobky.

„Je to skvělá příležitost pro lidi, kteří chtějí nějak pomoci, ale přesně ještě nevědí jak. Představí se zde opravdu široká škála organizací, takže každý může najít tu svou,“ říká Vincenc Bouček, organizátor celé akce. Informace se dostanou i studentům, kteří by se rádi podívali za hranice. Spousta neziskovek, které se akce účastní, nabízí právě dobrovolnictví spojené s cestováním. „Na přehlídce neziskovek jsem byla loni poprvé a domů jsem si odnášela spoustu letáčků a informací. Opravdu mi to otevřelo oči. Nakonec jsem si vybrala a mám pocit, že dělám svět lepším,“ uvádí dobrovolnice z Hnutí Brontosaurus Adéla Galová.

Jarmark se uskuteční v pondělí 24. března od dvou hodin v atriu Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Vstup je zdarma.

Klíčová slova: Jarmark neziskovek, neziskové organizace, festival Jeden svět

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.