11.04.2013 21:46


Jak si vyrobit originální šperk

Autor: Iveta Škodová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Vyrobit si originální náušnice nemusí být nic těžkého. Autorské šperky můžeme zahlédnout pomalu na každém rohu, ale jedny jsou velké a jiné mají špatnou barvu. Přitom výroba je snadná a poměrně rychlá, navíc, druhé takové naušnice nebude mít nikdo jiný.

 

Na výrobu autorského šperku stačí jen pár drobností.Vlastní výroba dává možnost vytvarovat si náušnice podle vlastních představ.

 

 

 

 


 

 

 

Brno - Na autorské šperky dnes narazíme téměř na každém rohu, přitom není těžké vyrobit si například náušnice doma. Není potřeba žádný speciální materiál, ale kdo si chce se šperkem vyhrát, může navštívit jakoukoliv korálkárnu. K výrobě postačí dva různě tlusté drátky, korálky podle vlastních představ či možností, kleště a předmět, podle kterého náušnice vytvarujeme. V tomto případě je to velké víčko od petláhve, okolo kterého drát obtočíme a na konci uděláme malé očko, do kterého později zahákneme závěsný háček.

Je lepší použít dvě tloušťky drátu.Výběr tvaru i barvy je libovolný.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po vytvarování základního tvaru náušnic je třeba odměřit asi metr tenčího drátku, kterým budeme základ oplétat. Tenký drát upevníme okolo krčku očka, a pak můžeme začít přidávat korálky. Těsně za navléknutým korálkem tenký drát zahneme a dvakrát pevně obtočíme okolo základního tvaru. Tímto způsobem postupně přidáváme další, až opleteme celý obvod. Pro spestření je možné střídat barvy či velikosti korálků.

Je dobré vytvořit si základní vzorek.Základní kruh je možné oplétat než dojdeme do středu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Když obpleteme základní tvar zpět ke krčku, můžeme buď pokračovat další řadou směrem do středu, nebo naušnici zakončit. Pro zakončení je nutné provléknout všechny korálky po obvodu, naušnice se tak zpevní. Drát má více využití.Závěsné háčky vyrobené ze silnějšího drátku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dalším krokem je tvorba závěsného háčku. Stačí odcvaknout několik centimetrů silnějšího drátku a pomocí kleští vytvarovat dva stejné háčky. Spodní očko není třeba přimáčknout hned napevno, dále se s ním bude pracovat. Po vytvarování háčků vyzkoušíme, jaká délka zobáčků nám vyhovuje a podle toho odštípneme.

Spojení háčku a náušnice je poslední krok.A originální náušnice jsou hotové.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Posledním krokem k dodělání náušnic je spojení háčku se samotnou náušnicí. Očka do sebe navlékneme tak, aby po zavěšení byla vidět hezčí strana krčku očka. Zavěšená očka domáčkneme pomocí kleští a náušnice jsou hotové. Kombinací barevných drátků různých velikostí a barev korálků a tvarů, které lze formováním drátků vytvořit, je možné vyrobit mnoho originálnich kousků.

Klíčová slova: náušnice, návod, výrobek

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.