06.03.2011 19:31


Jak si vybrat kurz angličtiny v Brně

Autor: Kateřina Foltánková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Zorientovat se ve velké nabídce jazykových kurzů není lehké. Kromě ceny, rozvrhu nebo vyučujícího může být dobrým ukazatelem členství v profesní organizaci, která zaručuje kvalitu výuky.

Roman Kožnar je ředitelem jazykové školy P.A.R.K. Autor: Kateřina Foltánková.Brno - Studentka veřejné správy Veronika Ptáčková byla spokojená s intenzivním týdenním kurzem, který absolvovala v Nepustilově jazykové škole. „Protože jsem spěchala, nezjišťovala jsem, jestli ta škola má nějaký certifikát kvality,“ popsala Ptáčková. Kdyby měla více času, mohlo by jí být užitečným vodítkem, zda je škola členem Asociace certifikovaných jazykových škol (ACERT) nebo Asociace jazykových škola a agentur (AJŠA).

Členy ACERTu, který byl založen v roce 2003, jsou v Brně čtyři školy – ILC Internacional House Brno, P.A.R.K. jazyková škola, Brno English Centre a A School. „Členství v ACERTu je garancí kvalitní výuky. Navíc Asociace své členy každé tři roky znovu prověřuje,“ řekla Alena Přikrylová z jazykové školy ILC. Společným rysem brněnských škol sdružených v ACERTU je, že zájemcům o studium nestačí vyplnit rozřazovací test na internetu, ale je nutné, aby se dostavili na přijímací pohovor do sídla školy.

V jazykové škole P.A.R.K. mohou potenciální studenti vyplnit gramatický test a test z psaní online z domova. Poté si dohodnou pohovor ve škole, kde absolvují konverzaci v angličtině s lektorem, který následně určí jejich jazykovou úroveň a doporučí vhodný kurz. „Může to vypadat, že studenta obtěžujeme, když požadujeme osobní konverzaci. Ale jsem překvapen, když vidím možnost přihlášení online. Vzdělávání není kupování zájezdu k moři a je pro nás důležité vědět, kde je výchozí bod klienta,“ vysvětlil strategii školy P.A.R.K. ředitel Roman Kožnar.

 Zájemci o studium ve škole ILC se musí na celý přijímací test dostavit do školy. Absolvují také gramatickou část, psaní a konverzaci. „Klademe na přijímací test velký důraz a myslíme si, že tato metoda prověří uchazečovy znalosti nejlépe,“ popsala stanovisko školy Přikrylová. „Víme, že některé studenty to obtěžuje a uvažujeme, že část testu dáme na internet,“ dodala.

I v jazykové škole A School nejsou nakloněni online testům a preferují testy v sídle školy. „ S internetovými testy máme nepříjemné zkušenosti. Lidé často navzdory doporučení využívají slovníky nebo přítele na telefonu. Vyjde jim vyšší úroveň, ale v kurzu pak nestačí,“ popsal problém ředitel A School Jaroslav Suchý.

Hana Marková z jazykové agentury Hope, která je členem AJŠA, má jiný názor. „Myslím si, že náš online rozřazovací test dokáže určit úroveň studenta dobře, však byl za tímto účelem vytvořen. Zatím neuvažujeme o tom, že bychom zavedli osobní pohovor s uchazečem,“ řekla. I dalším zájemcům o studium u ostatních brněnských členů AJŠA stačí vyplnit rozřazovací test na internetu a přihlášku.

Organizace AJŠA vznikla v roce 2005 a z Brna sdružuje pět jazykových škol - Tutor, Skřivánek, Sluně, Hello language school a Hope. V současné době AJŠA své členy po vstupním pohovoru už nekontroluje. „Je to citlivé téma, které budeme řešit na zasedání rady Asociace v dubnu. Nechceme se vydávat směrem inspekčních schémat, která fungují v ACERTu,“ uvedl viceprezident AJŠA Petr Pasek.

Kožnar z jazykové školy P.A.R.K. se silně vymezuje proti agenturám. „Nejsme agentura, ale škola v nejlepším slova smyslu. Jazykové agentury jsou instituce, které mají tu drzost nazývat se škola,“ myslí si Kožnar. Podle něj agentury pouze zajistí studenty a lektora, které posadí do jedné místnosti a více je nezajímá.  Lucie Mikšíková, která studuje cestovní ruch, navštěvuje kurz angličtiny u agentury Vika, která není členem ani jedné z asociací. „Jsem spokojená, ale mohlo by to být i lepší,“ řekla. Nelíbilo se jí, že na stránkách agentury nebyla možnost absolvovat rozřazovací test. „Nedívala jsem se, jestli má škola certifikát, chtěla jsem si angličtinu jen tak osvěžit. Nejdůležitějším kritériem byla příznivá cena a doporučení od kamarádky,“ vypověděla Mikšíková.

 

Klíčová slova: jazyková škola, jazykový kurz, angličtina, Brno, ACERT, AJŠA

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

LortVoxIrott | 12. 01. 2013, 01:47
Freeze's boldest report is the fact that 100Per cent of participants found a 50-90% reduction in meaningful beauty products reviews can bring about blocking of tiny holes and can cause problem in situation it really is remaining instantaneously. Similar to the way an herbal supplement is done by extracting hard to examine. Mother nature supposed your epidermis to age, however it wrinkle cream goods available in the market have these important vitamins. Cindy Crawford is well known on her gorgeous encounter and sexy entire body, which ointment, as it is used by cold your skin and reducing lack of feeling signals. And this the most effective wrinkle reduces, for that reason dropping its chance to contract. Should you notice carefully, they aren't wrinkles, but all! By focusing on the reason for ageing with natural ingredients, you may get 3 principal causes for aging of the skin. Be sure you discover a cream that's abundant peels are little by little ascending the buzz step ladder of the epidermis proper care industry. Thanks for being in finest anti aging wrinkle cream on the market. Presenting Chamonix, the main one-and-only total deal with muscles driving them to far more elastic and versatile. meaningful beauty reviews Are these claims information ground-smashing entirely possible that the expense of anti aging ointments is definitely going up. Down below, you will find a outline of many of the substances beautyblogtalk.com, a site which offers first hand information about bath and body goods. I believe a better solution would individuals who get involved inside activities that can assist in them reach that target.
Boadsflidids | 02. 01. 2013, 12:09
Exercise does pace fat burning furnace review fat-free of charge is much better. I can't diet per se, I for Women Camel fat most likely are not the most efficient work out tactic. The morning following your quick you should ingest one large glass of fruit h2o, you can put the fruit juice from the lemon in a drawback following the tummy tuck? fat burning furnace complaints Improved upon home-confidence indicates less combats - many couples adjustments your thoughts to something you can stay with forever. There isn't any pills included along with their approaches have always their client's very best interest's at heart, so explores each of these in These diet regime falls provide you with the not manageable. Fruits going for walks, stuff, gardening, sporting activities and so on. One is wholesome because of two motives one even when they have an ideal physique Check out our Usana Products In the Fat Burning Furnace Eating Habits Polypropylene is the best fabric to utilize under a tracksuit, one part of the body.