21.10.2016 12:29


Jak se žije třiadvacetileté dívce s bipolárně afektivní poruchou? Dozvíte se na besedě

Autor: Petra Slavíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Příběh o tom, jaké to je žít s bipolárně afektivní poruchou, si zájemci budou moci poslechnout příští pondělí na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v sedm hodin večer. Besedu pořádá projekt Psychobraní společně se Sdružením Práh.

Ilustrační foto

Brno – Jsem Silvie Chrudinová a mám bipolárně afektivní poruchu. Dva měsíce jsem strávila v brněnské psychiatrické léčebně v Černovicích. Podobně bude asi začínat příběh, o který se rozhodla podělit mladá dívka z Brna na pondělní besedě na Fakultě sociálních studií. Beseda začne v sedm hodin večer a bude trvat zhruba dvě hodiny.

Přednáška je pořádána projektem Psychobraní. Organizátoři projektu jsou studenti z Fakulty sociálních studií. „Přednášky jsme se rozhodli pořádat z toho důvodu, abychom veřejnost seznámili s lidmi s duševním onemocněním. Často o nich panují předsudky a mýty a právě besedami chceme dokázat, že co se říká a píše není vždycky pravda. Prioritou pro nás tedy je, aby přednášeli lidé s osobní zkušeností nebo kapacity svého oboru,“ vysvětluje hlavní organizátor projektu Psychobraní Štěpán Šůstek.

Beseda začne krátkým teoretickým úvodem psychologa, který promluví o bipolárně afektivní poruše. Následně bude svůj příběh vyprávět Silvie, která touto nemocí trpí. „Na přednášce jsem se rozhodla promluvit, aby se lidé mohli lépe vcítit do toho, co to znamená mít psychickou nemoc. Jsem velmi ráda, že se akce můžu zúčastnit, protože destigmatizace je v dnešní době velmi důležitá,“ nechala se slyšet Silvie. Poté přijde řada také na diskuzi a otázky od publika.

Vstupné na akci bude dobrovolné, z důvodu velkého zájmu je však potřeba se na akci registrovat. „Registraci zveřejníme na facebooku, kde je vytvořená událost k této akci,“ dodal Šůstek. Právě na facebooku se o akci dozvěděla také Veronika Slezáková. „Přednášky se chci zúčastnit hlavně z toho důvodu, že mě velice zajímá studium psychologie a různých duševních nemocí. Ráda bych se o tomto tématu dozvěděla více,“ slibuje si od akce Slezáková.


 

Beseda o maniodepresi

Kdy: 24. října, 19:00-21:00

Kde: Fakulta sociálních studií

Za kolik: Akce je zdarma

Klíčová slova: Psychobraní, beseda, maniodeprese, psychická nemoc, Fakulta sociálních studií

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.