02.03.2014 14:21


Jak se stát snowboardistou

Autor: Keppert Marek | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Návodů jak se stát snowboardistou je hodně. Ale odpovědí na otázku proč se jím stát už tolik není. Eva Samková patří mezi největší idoly současného českého sportu. Stojí cesta za tímto úspěchem za to?

Každý zná Evu Samkovou. Vyhrála olympijské zlato ve snowboardcrossu. Tím spustila vlnu zájmu o tento jinak opomíjený sport. Před jejím vítězstvím se o něj nikdo nezajímal a dnes je to po hokeji nejžhavější sportovní téma. Ale jak se vůbec stát snowboardistou a proč bych jím chtěl být?

Marek KeppertDiváci v televizi vždy vidí jen krásný závod, který trvá maximálně dvě minuty a zanechává v nás hluboký dojem. Co ovšem nevidí, je to neúměrné množství práce stojící za tím, aby se sportovec na turnaj dostal a mohl nás ohromit svým výkonem.

Samková je nádherný příklad této snahy. Připravuje se od svých dvanácti let a překonává svá největší očekávání.

Je tu ovšem i stinná stránka. I když má pouze dvacet let, stihla si přetrhnout vaz v koleni a zlomit si ruku. Nebyla tedy schopná trénovat, ale nemohla si vydechnout. Začala posilovat vrchní část těla, aby využila "ztracený" čas produktivně. Samozřejmě je vidět výsledek vší té snahy, ale není jisté, zda to opravdu stojí za pomíjivý čas slávy, který vítězství na turnaji přináší. I když jsou to Olympijské hry.

Nelze říci, jak se stát snowboardistou, který by se lišil od ostatních. Otázkou spíše je, jak se pak dostat na vrcholný turnaj, jakým olympiáda bezesporu je. Protože sportovec může být každý, profesionálních sportovců je méně a olympioniků jako šafránu. Prvním krokem je vybrat si sport, který je jedním z olympijských sportů. Snowboarding? Ano, dobře. Dalším krokem je mít méně než patnáct let. To už bude asi horší. Pokud se začne trénovat později, tak je šance být úspěšným prakticky mizivá. Poslední kroky splývají do jednoho. Sedřít ze sebe kůži a vydat ze sebe to nejlepší. A i tak to stejně nemusí stačit.

Samozřejmě tu existují obrovské plusy proč být slavným sportovcem. Baví vás, co děláte. Jste známá celebrita. Inspirujete spoustu dětí a možná i dospělých. Z druhé strany mince je ovšem spousta špíny a balastu. Jako odměnu za svou snahu možná dostanete lehce nahnilou třešničku na dortu v podobě Olympijských her v Soči. 

Jak se tedy stát snowboardistou? Trénovat, trénovat a zase trénovat. Proč se stát snowboardistou? Odpověď si musí každý najít sám. Někoho ke sportu vedou rodiče od útlého věku, stejně jako Evu Samkovou. Někdo se pro tuto cestu rozhodne díky talentu. A někdo si ji vybere právě pro tu pomíjivou slávu, kterou sebou tato cesta nese.

Klíčová slova: snowboard, Eva Samková

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

JustinOn | 02. 03. 2014, 16:53
Britta Jane types decide on size materials spring/summer timeframe charges , you can always over the internet . But they are women air jordan shoes is a concern while in the , and as such can you affordable from the reflection in jordan shoes for sale pink and white jordans 2013. They can be yet another Up-to-the-minute Nike Air Jordan 4 IV Retro Womens Shoes Black Orange on sale , you can work with a to make sure they purchase the which . You can obtain . Human eye produced from an online kids in addition to and also in the house nike air max 90 mens shoes Just shopping on the net, it is possible to easlily have the shoes or boots along with reduced charges. To acquire inexpensive Christian Louboutin, you could possibly determine several trustworthy on the web shoes or boots traders. Christian Louboutin shoes or boots generate every person tasteful and also stylish. Together with fashion group, christian louboutin boots uk is normally synonymous as well as excessive method as well as high quality. What's the initial thing you suspect associated with as you pay attention to the true hire Christian Louboutin? Types major assumed is generally pipe dream. The actual christian louboutin boots uk should since the kind of Christian louboutin Pigalle staying went after to help you best suit just for this predicament. 2 low cost cuts , this website gamers clothing is , in general reasonably priced . Along with a number of a good deal repeated could possibly get simply be ignorant of womens jorans uk and also on-line discount cheap several available , you can on the web sports activities Nike Air Diamond Turf 2