07.04.2015 13:59


Jak se nejlépe připravit na plavkovou sezónu vědí trenéři brněnských fitness center

Autor: Bazgierová Pavla | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Ve snaze zhubnout či zformovat postavu mohou studenti vyzkoušet cvičební programy brněnských posiloven nebo se zúčastnit nočních běžeckých závodů v areálu koupaliště Riviéra. Plavková sezóna se blíží závratnou rychlostí, a proto by měli mladí lidé zapracovat na své figuře už teď.

Brno – Zima je minulostí a lidé odhazující své svršky začínají řešit, jak do léta vytvarují postavy či shodí přebytečná kila. Brněnští studenti mohou pro tyto účely využít mnoho fitness center, která skýtají zajímavé možnosti, jak se na následující letní období připravit.

Posilovna Ladie's Gym láká na levné studetské permanentky (foto:Pavla Bazgierová)

Větší návštěvnost zaregistrovali všichni oslovení brněnští fitness trenéři. „V lednu motivují studentky novoroční předsevzetí. Jakmile zašimrá první jarní sluníčko, začíná bláznění do plavek,“ komentovala nárůst zájmu o cvičení trenérka Hana Kratochvílová. Majitelé posiloven se snaží nalákat studenty na speciální akce a zlevněné vstupné. „Studentská měsíční permanentka stojí šest set korun,“ informovala o ceníku Ladie’s Gym na Palackého náměstí Kratochvílová. Pro uplatnění slev fitcentra vyžadují platnou ISIC kartu nebo studentský průkaz.

Ladie’s Gym je výhradně ženskou posilovnou nabízející široký výběr doprovodných sportovních aktivit. Návštěvníci se mohou přihlásit na lekci zumby, která kombinuje aerobic a latinskoamerické tance. Také mohou zkusit cvičení na balanční polokouli (Bosu), která je vhodná pro posílení celého těla. Pod vedením fitness instruktorů mohou absolvovat cvičení na přístroji Power Plate. „Studentky mají pocit, že s trenérem bude cvičení drahé, ale není tomu tak,“ podotkla Kratochvílová. Třicetiminutová lekce na Power Plate v pátek dopoledne a v neděli stojí sto korun.

Trenéři Fitness Blue Gym v Kotlářské ulici také zaregistrovali vyšší počet návštěvníků. Lektor Igor Ryšavý doporučuje vyzkoušet některou ze sálových lekcí. Na velké taneční ploše si studenti vyzkoušejí dynamické i pomalejší lekce. 19. dubna mají studenti možnost využít jarní dvouhodinovou jízdu na rotopedu završenou půlhodinou posilování.

Euforia Fitness nabízí k prodeji i zdravé potraviny (foto: Archiv Euforia Fitness)

Nejlevnější permanentkou v Brně se může pochlubit personál posilovny Euforia Fitness, ve které dopolední měsíční vstup vyjde na 320 korun. „Akce pro studenty připravuji třikrát za rok. Buď jsou to slevy vstupného nebo jeden měsíc cvičení zdarma,“ uvedla majitelka a trenérka Jana Pecánková. Kromě toho, že sestavuje jídelníčky na míru, každý měsíc nabízí ochutnávku zdravých potravin - tofu, müsli tyčinek či proteinových nápojů.

Pecánková doporučuje vyzkoušet lekci závěsného cvičení TRX (Total – body resistence exercises). Speciální cvičební nářadí tvoří dva pevné popruhy nastavitelné délky s úchyty pro ruce a nohy. „Cvičení je výborné nejen na tvarování postavy, ale také na odstranění bolesti zad,“ osvětlila Pecánková.

Studenti, kteří upřednostňují sportování na čerstvém vzduchu, se mohou 23. dubna zúčastnit Nočního běhu pro Světlušku a penězi za startovné podpořit nevidomé lidi v České republice. Závodníci budou startovat v areálu koupaliště Riviéra v devět hodin večer a poběží trasu dlouhou tři a půl kilometru. 16. května se stejné místo stane centrem dalších nočních závodů Night run a Avon run dlouhých deset a pět kilometrů. 

Srovnání cen brněnských fitness center (autor: Pavla Bazgierová)

 Klíčová slova: sport, fitcentra, posilovna, studenti, srovnání cen

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.