21.03.2014 18:07


Izrael v Brně: Nová radnice hostí výstavu fotografií z Tel Avivu

Autor: Vendula Gregorovičová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Tel Aviv zblízka si mohou prohlédnout návštěvníci výstavy TLV24 fotografky Pavlíny Schultz. Středeční vernisáž v Křížové chodbě na Nové radnici odstartovala putovní výstavu, která bude v Brně ke zhlédnutí do konce března.

Autorka fotografií Brno - „TLV24: Fotografie ze současného Tel Avivu,“ tak zní název výstavy fotografií, které mohou brněnští návštěvníci vidět od středy devatenáctého března. Fotografka Pavlína Schultz, Češka žijící v Izraeli, na snímcích zaznamenala několik významných telavivských míst včetně toho, jak se proměňuje jejich podoba v průběhu celého dne od rozbřesku do soumraku. Záběry na ranní vybalování stánků na místním tržišti Carmel, polední shon a večerní smečky psů v ulicích, běžce na pláži a další momenty zprostředkují návštěvníkům výstavy Tel Aviv tak, jak ho vidí místní.

„Na fotografiích jsem se snažila zachytit ducha Tel Avivu a doufám, že se mi to povedlo. Podobu výstavy jsme konzultovali s Danielem Zissem, a i když to byl někdy boj, výsledek stojí za to,“ okomentovala výstavu Schultz. Kurátor výstavy Daniel Ziss na vernisáži upozornil na dynamickou a neformální atmosféru Tel Avivu, kterou se snažili převést i do instalace samotné výstavy. „Celá výstava je velmi živá a energická, na můj vkus už možná až moc,“ podotkl Ziss s úsměvem. Fotografie totiž nejsou umístěny tradičně na zdech, ale v řadě za sebou na tenkých stojanech, které lze snadno rozpohybovat. Jednotlivé řady fotografií tak mají v návštěvnících probudit dojem živé telavivské ulice.

Výstavu mohou v Křížové chodbě Nové radnice diváci navštívit jedenáct dní, na konci března pak poputuje na další místa. „Brno je první zastávkou výstavy, jsme rádi, že jsme ji zde mohli inaugurovat a vyslat do světa. A rozhodně to není naposled, co ji vidí české publikum,“ dodala zástupkyně Izraelského velvyslanectví Jitka Jurková.

Klíčová slova: výstava, umění, Izrael, Tel Aviv, fotografie

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.