03.05.2013 10:12


ISIC na léto opět nabízí kvantum slev

Autor: Václav Orcígr | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Průkaz ISIC (zkratka pro International student identity card) nosí ve své peněžence zřejmě každý student Masarykovy univerzity. Málokdo ale ví, kde všude uplatnit slevy, které se k průkazu vztahují. Na letní měsíce je pro studenty tradičně připravena široká nabídka zvýhodnění, kterou je škoda nevyužít.

Průkaz ISIC opravňuje držitele k získání množství velmi zajímavých slev. Foto: Václav OrcígrBrno – Základní povědomí studentů o kartě ISIC vypadá zhruba takto – průkaz dokládá status studenta, shrnuje základní informace o osobě, odhaluje dokonce i její fotografii, a také slouží jako karta do knihovny či menzy. Mezi studenty panuje všeobecné povědomí, že po předložení průkazu je možné uplatnit celou řadu slev. Mnohdy ovšem tato možnost zůstává nevyužitá.

„Slevu na ISIC moc často neuplatňuji, většinou ani nevím, jestli na ni mám nárok,“ uvedl student Jan Sedláček. „Například prodavači v obchodech možnost studentské slevy nenabízejí. Osobně se na ni neptám, protože mě taková možnost nenapadne,“ doplnil Sedláček.

Také na blížící se letní prázdniny karta umožňuje čerpat ze zajímavé palety slev, které mohou výrazným způsobem pomoci při realizaci letních plánů. Vyplatí se proto být ve střehu. Výraznou část z balíku výhodných cen tvoří opět kultura – například většina hudebních festivalů nabízí slevy pro studenty, včetně tradičních Colours of Ostrava nebo Sázava festu. Ačkoli jde většinou o zvýhodnění kolem deseti procent, při současných cenách vstupenek pohybujících se kolem tisícikoruny už jde o zajímavou slevu.

Přes léto se zejména vyplatí sledovat slevy na ISIC u dopravců, kteří pro studenty nabízejí výhodné ceny jízdenek či letenek. České dráhy v loňském roce nabízely na spojích společnosti zvýhodněnou čtrnáctidenní jízdenku s neomezenou platností za necelou tisícovku. Informační oddělení Českých drah ovšem dnes zatím nebylo schopno potvrdit, zda prázdninovou akci zopakují. Jisté je ovšem to, že akce Studentské jízdné poběží i letos. K prázdninovým slevám se totiž vloni připojily i desítky autobusových dopravců, a většina z nich bude v akci pokračovat i v roce 2013.

Přes server isicpoint.cz je možné sehnat i levné letenky, jejichž ceny jsou i o několik tisíc korun  nižší, než je běžné. Například lístek do thajského Bangkoku vyjde na necelých třináct a půl tisíce, což je zhruba o patnáct set méně, než za kolik se letenka obvykle prodává. Pohodlnější studenti mohou využít i nabídky balíčkových  zájezdů do přímořských letovisek, ty je možné sehnat už i za několik stovek. V rámci letního cestování přijde vhod i cestovní pojištění, které mají studenti s ISICem nejvýhodnější. Slevy s ISIC kartou je pochopitelně možné uplatňovat i v zahraničích - průkaz je považován za platný studentský doklad ve 125 zemích světa.

Možností je opravdu hodně, veškeré informace včetně všech příležitostí uplatnění slev jsou k dispozici na stránkách isic.cz

Klíčová slova: isic, slevy, léto, festivaly, student, cestování

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.