16.05.2012 11:30


Informatici podvanácté zvou na svůj filmový festival

Autor: Adéla Procházková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Dvanáctý ročník Filmového festivalu Fakulty informatiky mohou zájemci navštívit ve čtvrtek od sedmi hodin večer. Diváci zhlédnou dvanáct soutěžních a šest bonusových krátkometrážních snímků od absolventů filmařských kurzů, které si studenti Masarykovy univerzity mohou na Fakultě informatiky zapsat. Návštěvníci festivalu pořádaného ve třech posluchárnách v budově fakulty v Botanické ulici mají vstup zdarma.

Oficiální plakát XXII. FFFI. Zdroj: http://festival.fi.muni.cz/2012/Brno Diváci se na fakultu dostanou od sedmi hodin večer. Promítání soutěžních snímků začne o půl hodiny později. Hosté se dočkají žánrů od sci-fi přes komedie až po psychologické drama. „Při výběru soutěžních snímků přihlížíme zejména k tomu, zda divákovi mají co sdělit, a ke kvalitě filmové řeči, kterou toto činí. Do bonusové sekce dáváme druhé a další snímky téhož autora či snímky, jejichž autorský záměr vybočuje způsobem, který by většinové publikum mohl odradit či dokonce pohoršit,“ uvedl vedoucí festivalu Petr Sojka.

Autoři dvanácti soutěžních filmů se budou ucházet o dvě ceny za nejlepší snímek. O udělení jedné z nich hlasováním rozhodnou diváci, o druhé odborná porota. „Kromě vyučujících předmětu v porotě zasedne několik osobností a kritiků amatérské filmové produkce,“ řekl Sojka. Dva vítězové si z festivalu odnesou putovní trofej Filmobola a další věcné ceny od sponzorů festivalu.

Studenti kurzů Základy filmové řeči a Produkce audiovizuálního díla se pravidelně podílí na tvorbě festivalu nejen jako autoři snímků, ale i jako organizátoři. Dvacet studentů se stará o veškeré přípravy jako shánění sponzorů, návrh vizuálního stylu festivalu, plakátů a triček, zajištění propagace, promítání, občerstvení nebo moderátorů. „Na festivalu se letos podílím organizačně i autorsky. Zítra  budu hlavně pomáhat přehrávat filmy a starat se o technickou část. Zároveň mám mezi soutěžními filmy svůj dokument o Wikipedii, který se nám překvapivě podařilo vytvořit od scénáře až k finálnímu snímku za pouhých sedm dní. Vše nám vycházelo, což se nestává příliš často,“ uvedl soutěžící Radim Urbášek.

Na festivalu budou letos poprvé  soutěžit i autoři, kteří nejsou absolventy letošních filmařských kurzů. „Od letoška jsme festival otevřeli všem studentům a absolventům Masarykovy univerzity a několik jich bylo přijato i do hlavního soutěžního bloku. Doufáme, že tento krok vytvořil zdravou konkurenci a zvýší kvalitu promítaných filmů,“ sdělil Sojka. Další rozšiřování akce v současnosti pořadatelé neplánují. „I když se to na první pohled nezdá, zorganizovat akci o téměř tisíci lidech v akademickém prostředí s minimem prostředků není jednoduché,“ dodal.

 

Program festivalu zde.

Klíčová slova: FFFI, Filmový festival Fakulty informatiky, Filmobola, Fakulta informatiky, Masarykova univerzita

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.