19.04.2019 15:01


Infografika: Brněnské letiště loni odbavilo půl milionu cestujících, oproti Praze je to ale kapka v moři

Autor: Jakub Smyčka | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Letiště Brno-Tuřany je sice druhé největší u nás, ale za Prahou stále výrazně zaostává. Vloni v Brně odbavili půl milionu pasažérů, což je zatím nejvíce za posledních šest let. Mezi cílovými destinacemi vedou především Řecko, Bulharsko a Egypt.

Brno – Na letišti Brno-Tuřany loni odbavili přes půl milionu pasažérů, což je nejvíc za posledních šest let. I přesto však českou jedničkou suverénně zůstává Letiště Václava Havla Praha, jehož branami loni prošlo 16,8 milionů cestujících.

Z Brna momentálně létají tři pravidelné linky společnosti Ryanair, které moravskou metropoli spojují s Berlínem, Londýnem a Milánem. V létě provoz na letišti roste, protože především společnost Smartwings z Brna létá do mnoha dovolenkových destinací jako Řecko, Egypt, Turecko, Španělsko a další.

Právě Řecko si minulý rok oblíbilo nejvíce lidí. „Do Řecka loni letělo asi 107 tisíc cestujících, na druhém místě bylo Bulharsko s více než 62 tisíci cestujícími, a něco přes 51 tisíc cestovatelů bylo odbaveno na linkách do Egypta,“ upřesňuje Zdeněk Šoustal, člen představenstva brněnského letiště.

Mezi pravidelnými linkami je nejvytíženější Londýn. Kromě Milána spustili v Brně na začátku dubna ještě pravidelnou linku do Berlína, která nahradila zrušený spoj do Mnichova. „Očekávám, že nová linka do Berlína počet odbavených cestujících v letošním roce opět navýší,“ vidí budoucnost optimisticky předseda představenstva brněnského letiště Milan Kratina.Klíčová slova: letiště, Brno, statistika

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.