02.10.2018 19:53


Imatrikulace je pěkný zážitek, povinná by ale být neměla, shodují se studenti

Autor: Anna Absolonová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Vysokoškoláci mají za sebou první týdny podzimního semestru. Někteří studenti prvních ročníků v nich řešili například i to, zda se zúčastnit imatrikulace - slavnostního uvedení do vysokoškolského studia. Jiným dilema odpadlo, jelikož imatrikulace je na jejich fakultě povinná. Zeptali jsme se studentů napříč fakultami i ročníky, co si o imatrikulaci myslí, a zda by měla být účast na této ceremonii dobrovolná či nikoliv. 

David Špetla, FF, Anglický jazyk, 1. semestr doktorského studia

Na imatrikulaci jsem byl v Praze, když jsem tam studoval, a bylo to moc pěkné. Myslím, že tuto akci si užijí i rodiče a známí, pokud přijdou. Na svých dalších imatrikulacích jsem už nebyl, jelikož mi to přišlo zbytečné. Podle mě by imatrikulace měla být nepovinná, stejně tak, jako nejsou povinné promoce.

 

 

 

 

Lucia Malárová, FSS, Enviromentální studia, Sociální antropologie, 5. semestr

Na imatrikulaci jsem nebyla, nepřišlo mi to nijak důležité. Byla jsem na Dni otevřených dveří fakulty, kde jsem dostala všechny podstatné informace, takže nebylo nic, co bych se na imatrikulaci dozvěděla nového. Myslím si, že je to formalita, ale neříkám, že je to špatné. Myslím, že je dobře, že jsme imatrikulaci neměli povinnou. Vím, že na některých fakultách povinná je, ale to mi přijde jako taková trochu šikana.

 

 

 

Anna Čapková, PřF, Finanční a pojistná matematika, 1. semestr

Na imatrikulaci jsem byla letos a moc se mi líbila. Nevím, zda by měla být imatrikulace povinná, my ji například povinnou měli, ale byl to příjemný zážitek, který bych všem doporučila. Já měla imatrikulaci v době pauzy, ale nevím, jak to řešili studenti, kteří v tu dobu měli výuku.

 

 

 

 

Natálie Hurtíková, PrF, právo, 9. semestr

Na imatrikulaci jsem byla a je to pěkné uvedení do vysokoškolského života. Myslím, že je to přínosné hlavně pro lidi, kteří přijdou ze střední školy a nevědí, co je na vysoké čeká. Imatrikulace by dle mého názoru měla být nepovinná. Hodně lidí má například staršího sourozence, od kterého ví, jak to na vysoké škole chodí a imatrikulace by pro něj byla zbytečná.

 

 

 

 

Jakub Vašíček, FI, Počítačová grafika, 8. semestr

Na imatrikulaci jsem byl, ale v Praze, když jsem studoval na ČVUT. Byl to hezký rituál a zároveň to byl pro mě docela zlom. Po tom, co jsem přišel z gymnázia v Ostravě, jsem šel na imatrikulaci do Betlémské kaple. Myslím, že je fajn ukázat důstojnost té akce. Prvákům bych imatrikulaci určitě doporučil, na druhou stranu si nemyslím, že by měla být povinná. Měli by se jí účastnit je ti, kdo mají zájem si studium slavnostně uvést. Když máme na univerzitě vše flexibilní a sami si sestavujeme rozvrhy, tak by imatrikulace měla být nepovinná, stejně tak jako třeba přednášky.

Klíčová slova: anketa, imatrikulace, studenti, muni, univerzita

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.