03.12.2011 11:03


Ilustrátorka Vlasta Švejdová představila novinky z tvorby

Autor: Dagmar Mašková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Poslední listopadový den navštívila brněnské knihkupectví Barvič a Novotný na Masarykově ulici známá ilustrátorka, autorka a malířka Vlasta Švejdová. Odpoledne se konalo setkání pro děti a v sedmnáct hodin akce pokračovala besedou s autogramiádou.

Vlasta Švejdová podepisovala dětem knihy, které ilustrovala. Foto: Dagmar Mašková

Brno Beseda se známou ilustrátorkou Vlastou Švejdovou se uskutečnila ve čtvrtek odpoledne v prostorech knihkupectví Barvič a Novotný na Masarykově ulici v Brně. Od tří hodin se ilustrátorka ve spolupráci s Klubem moudré sovy účastnila setkání pro děti, které bylo spojeno s malováním, předčítáním a plněním zábavných úkolů. 

Od pěti hodin následovala beseda spojená s autogramiádou, kde autorka představovala především novinku ze své tvorby, knihu Jeden mluví, dva koukají. Knížka je určená nejen malým dětem, ale i jejich rodičům a prarodičům. Děti v ní také díky přibaleným pastelkám mohou vybarvovat dárkové omalovánky. I na autogramiádu přišly hlavně menší děti, které do knížky chtěly autorčin podpis a věnování.

Směrem k jejich rodičům se Vlasta Švejdová rozhovořila o dnešní přetechnizované době a jejím vlivu na nejmenší. „Posaďte dítě před americkou pohádku a za chvilku bude někde pobíhat. Jsou na ně příliš rychlé. Děti potřebují jistotu a tu najdou v obrázcích a knihách, které si mohou prohlížet stále dokola,“ řekla Švejdová.

Vlasta Švejdová ilustrovala více než sto knih a učebnic, mezi nimi například i Karafiátovy Broučky nebo jednu z nejznámějších dětských učebnic Cestička do školy. Pro Zlínské filmové studio vytvořila film O křečkovi a v devadesátých letech pro televizi v Brně pohádku O bojácném Floriánkovi.

Klíčová slova: beseda, Vlasta Švejdová, ilustrace

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.