22.03.2013 11:11


I regionální divadla mají své kouzlo

Autor: Lenka Kružíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Brno nabízí nepřeberné množství divadelních představení. Mnoho studentů však nenapadne možnost vyjet za kulturou do jiného města, kde získají za nižší ceny srovnatelný zážitek. A přitom se v rozumné vzdálenosti od Brna nacházejí hned tři regionální divadla.

Brno - Jedním z míst, kam můžete z Brna vyrazit, je Slovácké divadlo v Uherském Hradišti. Vlakem se tam z Brna dostanete za dvě hodiny, ceny jízdenek se pak odvíjí od uplatněných slev. Autobus vás vyjde ještě levněji, za devadesát korun budete v Uherském Hradišti za hodinu. Na rozdíl od vlaků jede noční autobusový spoj zpět do Brna, takže si můžete po představení zajít třeba na večeři a nemusíte shánět ubytování ve městě. Vstupenky je možné zarezervovat dopředu. Za odpolední představení zaplatíte méně než za večerní. Ceny vstupného se pohybují od sto deseti korun do dvě stě šedesáti korun podle představení a místa v hledišti.

„Vysokoškoláci navštěvují naše představení napříč žánry, nicméně pokud bych měl něco doporučit, tak za komedie je to 1+2=6 nebo Rychlé šípy,“ uvedl mluvčí Slováckého divadla Josef Kubáník. „Z vážných titulů bych pak vybral Kalibův zločin a Višňový sad. Zajímavý je určitě i dojemný příběh Oskar a růžová paní," dodal.

Dalším místem, kam mohou vést kroky kultury chtivého studenta, je Jihlava. Místní Horácké divadlo má na repertoáru klasiku Naše furianty, ale i Přelet nad kukaččím hnízdem, Marii Stuartovnu nebo muzikál Zpívání v dešti. Vstupenky pořídíte i přes internet, divadlo sice neposkytuje slevy pro studenty, ale i tak vás vstupenky přijdou pouze na sto až sto padesát korun. Autobusem se do Jihlavy dostanete za hodinu, vlakem za dvě. Za autobus zaplatíte při uplatnění slevy na ISIC sto korun, za vlak pak přibližně dvojnásobek. Pokud navštívíte odpolední představení, stihnete večerní autobusový spoj zpět do Brna.

Třetím tipem je Městské divadlo Zlín. Za návštěvu podle mluvčí divadla Veroniky Jurčové stojí Sen noci svatojánské: „Je to magická erotická komedie W. Shakespeara s atraktivní a originální scénou vytvořenou z hudebních nástrojů, které naší inscenaci na míru vytvořil „šaman“ Václav Kořínek.“ Divadlo se chlubí i autorskou hrou místního dramaturga Vladimíra Fekara s názvem Palubní deník Hanzelky a Zikmunda. Pokud vás zajímá spíše alternativní kusy, i v této oblasti si ve Zlíně vyberete. „Carmen – Opera podle Fagi v divadelním klubu Dílna 9472. Je to velice neotřelý projekt Jirky Jelínka z Divadla DNO, alternativní divadlo se vším všudy,“ dodala Jurčová.

Vstupenky si opět můžete objednat přes online předprodej. Jako držitelé ISIC karty máte nárok na slevu ze vstupného. Plné vstupné se pohybuje od sto sedmdesáti do dvě stě šedesáti korun. Do Zlína je bohužel komplikovanější se dostat než do Jihlavy a Uherského Hradiště. Vlakem dojedete za více než dvě hodiny s četnými přestupy. Autobusem cesta trvá hodinu a půl a vyjde přibližně na sto korun. Při návštěvě odpoledního představení se můžete do Brna vrátit posledním večerním spojem.

Ilustrační foto: Městské divadlo Zlín

Klíčová slova: divadlo, Jihlava, Uherské Hradiště, Zlín

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.