11.04.2015 16:23


I MUzy mají své dny

Autor: Strnadová Hana | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Studenti Masarykovy univerzity díky Dnům MUzy zjistí, jaký umělecký talent se skrývá v některém z jejich spolužáků nebo jak múza políbila studenty informatiky.  Na programu čtyřdenního festivalu nebude chybět hudba, film, výtvarné umění ani divadlo. Dny plné umělecké tvorby zahájí v pondělí 13. dubna kulturní program v kavárně Savoy a zakončí čtvrteční party v Eleven Club.   

Brno – Dny MUzy, nový umělecký festival studentů pro studenty, nabídne od 13. dubna do 16. dubna různé možnosti kulturního vyžití. Akci pořádá MUNIE, organizace sdružující studenty Masarykovy univerzity. „Původní myšlenka byla uspořádat jednodenní divadelní festival. Nakonec jsme se ale rozhodli pro týdenní akci, kde se prostřídají různé oblasti umění,“ uvedla organizátorka Dnů MUzy Nikola Táborská. Každý den festivalu se ponese v jiném duchu a bude se konat na jiném místě.Mimové zvou na Dny MUzy. Autor: Archiv MUNIE

V pondělí od pěti hodin večer budou mít návštěvníci kavárny Savoy příležitost posoudit hudební talent studentů různých fakult. „Na své si přijdou milovníci vážné hudby, objeví se ale i jiné žánry, dostaneme se až do dnešní doby,“ komentovala program Táborská. Vystoupí několik zpěváků, zahrají dvě kapely a kavárnu rozezní různé hudební nástroje. „Večer ozvláštní jeden mimouniverzitní úprk. Svůj um předvede violoncellista z konzervatoře,“ sdělila Táborská.

Na akci bude účinkovat i studentka druhého ročníku Pedagogické fakulty Lucie Křížová. „Zpívám už dlouho, ale věnuji se spíš vážné hudbě, takže pro mě byla docela výzva připravit něco pro běžného posluchače,“ řekla Křížová. Nakonec se rozhodla přizvat kamarádky a vystoupit s jazzovými duety. „Myšlenka Dnů MUzy se mi opravdu líbí, nějaký podobný projekt mi na naší univerzitě chyběl,“ dodala Křížová.

Hudební program zpestří soutěžní výstava. „Přihlásilo se asi jedenáct studentů s odlišnými uměleckými díly, ať už to jsou kresby, fotografie, malba na textil nebo třeba folklorem inspirované doplňky,“ líčila Táborská. O nejlepším výtvarném díle rozhodne hlasování návštěvníků prvního večera Dnů MUzy.

Úterý se ponese v duchu kinematografie. Filmové plátno univerzitního kina Scala bude od pěti hodin večer patřit studentským filmům. „Krátkometrážní snímky nám zaslali studenti z celé univerzity. Především půjde ale o tvorbu, která vznikla na Fakultě informatiky,“ uvedla Jana Čecháčková, která má filmový program na starosti. Celý večer bude opět doprovázet soutěž. Zvítězí nejvšímavější divák, který správně vyplní test zaměřený na zhlédnuté filmy. „Další program bude v režii studentského spolku Vlny,“ sdělila Čecháčková k následnému seriálovému maratonu. Od půl deváté večer se diváci budou moci pobavit u dvanácti dílů amerického seriálu Přátelé.

Ve středu se přesune dějiště festivalu na Fakultu sociálních studií. Atrium oživí Kabaret Sauvignon a jejich hra První sběr. Pásmo scének a skečů je podle autorů hrou o nich, o nás, o světě, o internetu, o všem. Středeční večer dostane prostor také autorské čtení. Poslední den festivalu zazní moderní hudba. Vystoupí rocková kapela The Junkies a Dny MUzy uzavře party s DJ Dávidem Fogadem v Eleven Club.

Klíčová slova: Dny MUzy, MUNIE, umění, festival

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.