04.04.2012 17:58


Hvězdy světového boxu se utkají v Brně

Autor: Kateřina Svobodová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Nejen brněnští příznivci piva, ale i bojových sportů si na Zelený čtvrtek přijdou na své. Hala Vodova se zítra stane dějištěm finálových zápasů o titul mistra a mistryně světa v boxu. Dnešním odpolednem vrcholí přípravy čtyř finalistů, mezi nimiž je i reprezentant České republiky.

Lukáš Konečný a Salim Larbi | Uchazeči o titul hlásí vrcholnou formu | Autor: Kateřina SvobodováBrno Lukáš Konečný a Salim Larbi – tak zní jména aktérů klíčového zápasu, který je součástí galavečera boxu DBI Fight Night. Uskuteční se v Městské hale sportů Brno ve Vodově ulici tento čtvrtek od osmnácti hodin. O mistrovský titul budou bojovat také ženy, Němka Christina Hammer a Jihoafričanka Queen Julie Tshabalala.

Čtveřice uchazečů o světové profiboxerské tituly se do Brna dostavila s několikadenním předstihem, aby se mohla v klidu věnovat posledním přípravám. Sportovci se ubytovali v hotelu International. „Snažíme se vytvořit jim co nejlepší podmínky a vyjít vstříc jejich potřebám,“ sdělil ředitel hotelu Michal Řičánek. Kromě hotelového fitcentra mají boxeři k dispozici Big One Fitness Club na Benešově třídě a Boxing Club na Cejlu.

Lukáš Konečný je dle svých slov ve skvělé formě a na zápas se těší. „Věřím si, ale soupeře rozhodně
nepodceňuji, přestože je o dost mladší,“ svěřil se. Ani francouz Larbi neskrývá optimismus. „Myslím, že mám velkou šanci vyhrát, přestože má Lukáš více zkušeností,“ řekl na pondělní tiskové konferenci.

Sebevědomí je znát i na straně žen. Christina Hammer přiznala, že je hodně zapálená a doufá, že se diváci na zápas těší. „Brno zažije nevídaný zápas mezi ženami. Christina je ve vrcholné formě, je mi opravdu líto její soupeřky,“ potvrdil slova své svěřenkyně i trenér Dirk Dzemski. Ale i vyzývatelka Tshabalala se cítí být dobře připravená a nervozitu si nepřipouští.

V dnešních odpoledních a večerních hodinách čeká soutěžící sportovce oficiální lékařská prohlídka a veřejné vážení. V případě, že vším hladce projdou, bude následovat oficiální večeře v restauraci La Bouchée. Čtvrteční boje o titul zahájí ženy v osm hodin večer, muži se utkají o hodinu později. Lístky lze zakoupit v cestovní kanceláři Zabloudil a v prodejně pro bojové sporty Just Fight.

 

Více informací o sportovcích a doprovodném programu zde.

Klíčová slova: box, sport, Lukáš Konečný, mistrovství světa

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.