10.04.2012 18:04


Hudební klub Fléda ožije jarmarkem

Autor: Adéla Pavlunová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Největší brněnský hudební klub Fléda se již o tomto víkendu promění v trh zboží a zážitků. K zakoupení budou nejen designové výrobky více než dvou desítek návrhářů, ale i gastronomické pochutiny.

Brno První ze série pravidelných akcí s názvem Kolonial mohou zájemci navštívit od sobotních desíti hodin dopoledne do sedmé večerní, stejně jako v neděli. První večer na jarmark plynule naváže koncertní vystoupení. Od dvaceti hodin posluchače rozehřeje pražská formace Calm Season, následovat bude hlavní hvězda večera − francouzská skupina IMG, jejíž tvorbu lze charakterizovat jako směsici ska, punku a raggae. Večer vše zakončí Dj Matsuwa. Na jarmark je vstupné zdarma, na večerní hudební produkci pak padesát korun. Celou akci pořádá Fléda ve spolupráci s Alliance Française Brno v rámci festivalu Bonjour Brno.

Leták na Kolonial. Zdroj: Fleda.czRozdíl v již tradičních obdobných akcích typu Fashion market či pražský CODE: MODE spočívá hlavně v druhu nabízeného zboží. ,,Kromě bižuterie, oblečení, doplňků a jiných designových výrobků bude k dispozici i několik stánků s jídlem. Návštěvníci se mohou těšit na místní i francouzské gastronomické produkty," řekla ředitelka festivalu Bonjour Brno Dita Friaková. Zájem ze strany stánkařů byl velký, organizátoři tak měli z čeho vybírat. ,,Vzhledem ke kapacitě jsme nemohli dát prostor všem. Nakonec jsme vybrali celkem jednatřicet prodejců a i tak jsme prostor naplnili na maximum. Vybírali jsme podle originality, ale i kvality," shrnula organizátorka akce ze strany Flédy Andrea Vojtěchovská.

Oblečení mohou návštěvníci nakoupit  v některém ze šesti obchůdků prodejců Youngprimitive, Pokojík, Zelený eshop, Sacramente, Muah! Vinyl & T-Shirt shop či Freegun. Módní doplňky, dekorace a bižuterii nabídne hned šestnáct různých návrhářů, radost jistě udělá i květina z obchodu Fleurs at decoration. K občerstvení a nákupu netradičních potravin poslouží Buch Ta, Petr Kořínek, La Conserverie, Snídaně do postele, Gurmán nebo La Bouchée. ,,Kolonial je v Česku jediný trh podobného druhu spojený s jídlem. Po celou dobu jarmarku budou kuchaři navíc přímo na místě připravovat francouzské palačinky. Žízeň pak návštěvníci mohou spláchnout speciálním drinkem celé akce − zkvašeným moštem Ciderem," doplnila Vojtěchovská. Kromě Cideru nabídne jarmark i Absinthový bar a kávu z kafé Sklenick.

Klíčová slova: kolonial, bonjour brno, brno, fléda, alliance Française Brno, trh,

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.