24.10.2014 20:25


Hudební festival Hrnem Brnem počtvrté ovládne brněnské kluby

Autor: Zuzana Richtrová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Příznivci klubové scény mají již počtvré možnost ze jeden večer zdarma navštívit sedm předních brněnských klubů, kde se můžou těšit na téměř třicet českých i zahraničních kapel a zpěváků. Brněnský festival Hrnem Brnem začíná již tuto sobotu. Kromě několika hodin muziky různých žánrů nabídne také bezplatnou dopravu mezi jednotlivými kluby.

Brno  Hudební festival Hrnem Brnem odstartuje již v sobotu 25. října v půl osmé večer. Brněnské kluby se opět spojily, aby už počtvrté návštěvníkům předvedly to nejlepší ze své hudební scény. Favál, Fléda, Eleven, Melodka, Metro, Mersey a Yacht nabídnou jména jako Mucha, Kurtizány z 25. Avenue nebo The Finally. „Hrnem Brnem je specifická akce, při které se z konkurenčních klubů stávají kluby spolupracující a táhnoucí za jeden provaz,“ říká za Favál Aleš Kuchyňka.

Hrnem Brnem přiláká do klubů stovky návštěvníků. Foto: Hrnem Brnem

Mezi všemi zapojenými kluby budou jezdit každou půlhodinu oběma směry autobusy označené iniciálami akce, tedy  linky H a B. „Jízdní řady budou vylepené ve všech klubech na viditelných místech,“ slibují organizátoři. Celou trasu, která počítá se zastávkami co nejblíže jednotlivým klubům, urazí autobusy za čtyřicet minut. „Akce dostane do ulic obvykle kolem čtyř tisíc hudebních fanoušků, z nichž velká část navštíví minimálně dva z klubů,“ doplňuje Aleš Kuchyňka.

Hlavním cílem akce je zdůraznit to, že existence klubové scény ve městě je důležitá. Tento záměr chválí pravidelná návštěvnice Hrnem Brnem Lucia Czierna. „Myslím, že je dobře, že kluby pořádají jakýsi den otevřených dveří, aby se dostaly víc do povědomí lidí. Často se mi totiž stává, že nás na akce přichází málo, a to pak není ta pravá klubová atmosféra,“ vyslovila se Czierna. Naopak poprvé se letos festivalu zúčastní studentka Barbora Kubová. „Láká mě hlavně slovenská kapela Walter Schnitzelsson. V České republice ještě neměla koncert a teď se na ni můžu dostat zadarmo, takže se moc těším. Možná pak navštívím i ostatní kluby,“ poznamenala studentka s tím, že s výběrem účinkujících je spokojená. 

Kluby se veřejnosti otevřou v sobotu v půl osmé večer. „Vstup není věkově omezen, prodej alkoholických nápojů samozřejmě ano.,“ upozorňují organizátoři. Brněnská klubová noc pak potrvá až do neděle.

Klíčová slova: Hrnem Brnem, festival, klubová noc, Favál, Fléda, Eleven, Melodka, Metro, Mersey, Yacht

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.