26.02.2015 14:25


Hráči ultimate frisbee se o víkendu utkají na mistrovství republiky v Brně

Autor: Papoušková Veronika | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Týmy netradičního sportu ultimate frisbee se o víkendu poperou o titul halového mistra republiky. Už po osmé se uskuteční v Brně. Jedná se o ženské i mužské zápasy, na které se diváci mohou přijít podívat do haly Vysokého učení technického o víkendu. Nejatraktivnější zápasy, ve kterých se bude hrát o umístění, hráči odehrají v nedělních odpoledních hodinách.

Brno – Na halové mistrovství republiky v ultimate frisbee o víkendu do Brna přijede deset nejlepších ženských a deset mužských týmů. Turnaj pořádají hráči z Brna, většinou jako dobrovolníci při práci nebo při studiích. Na akci diváci neplatí žádné vstupné.

Jeden z hlavních pořadatelů turnaje Jakub Vondra fanoušky rád uvítá. „Na turnaje moc diváků nechodí a letos jsme úplně vypustili propagaci turnaje. Předchozí snahy byly většinou bez efektu. Ale fanoušky rádi uvítáme a je pro ně přichystána nová mobilní tribuna přímo mezi oběma hřišti, takže divák může  sledovat mužské a ženské zápasy zároveň,“ řekl Vondra.

V ženách má Brno zastoupení ve Velké Moravě, ve které hrají brněnské i olomoucké hráčky. Velká Morava minulý rok skončila třetí. Loňskými mistryněmi se staly hráčky z Prague Devils. V kategorii muži letos v první lize nebude žádný brněnský tým. „Ani jeden z týmů neprošel kvalifikací. Útěchou hráčům z Velké Moravy byl dubl v druhé lize, když ji vyhráli a získali zároveň i cenu Spirit of the game,“ řekl Vondra. Na turnaj přijedou obhájit umístění i loňští mistři z Písku, tým PeaceEgg.

Hráči ultimate frisbee

Ultimate frisbee je kolektivní bezkontaktní sport, ve kterém si hráči řeší spory mezi sebou sami podle pravidel. Pokud se spor nevyřeší, hra se vrací zpět před moment, kdy spor nastal. Hráčka z Masarykovy univerzity Lenka Pavličová si o víkendu zahraje za Las Chupasquitas, spojený žďárský a brněnský tým. „Oproti jiným týmovým sportům příjemně překvapilo, je absence rozhodčího na hřišti, který v tomto sportu není vůbec třeba. Hlavní myšlenkou ultimate frisbee je totiž Spirit of the Game − jednoduše řečeno fair play,“ uvedla.

Cílem hry je dostat disk postupným přihráváním mezi hráči jednoho týmu do koncové zóny, a tam disk chytit. Tým, kterému se to podaří, získává bod. S diskem se nesmí chodit, lze ho pouze přihrávat. Pokud disk během hry spadne na zem, získává ho soupeř a útočí.

Ultimate frisbee není pouze halový sport, ale hraje se i venku na hřišti velkém jako polovina fotbalového hřiště na délku. Ve venkovních zápasech proti sobě hrají dva týmy složené ze sedmi hráčů, v hale kvůli menšímu prostoru týmy s pěti hráči. Halové zápasy trvají přibližně půl hodiny.

Rozpis zápasů:

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AiJyrFIxgOykdENsdjVtVmtUUGRVbXdnR3NNVHR6R2c&usp=sharing#gid=0

Klíčová slova: frisbee, turnaj, mistrovství republiky

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.