10.03.2017 17:53


Hotely v okolí brněnského výstaviště hlásí plno. Začal mezinárodní veletrh oční optiky OPTA

Autor: Klára Čeperová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Mezinárodního veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie, nebo-li OPTA přilákal do Brna nejen odborníky z různých koutů Evropy. Ubytovací zařízení v okolí brněnského výstaviště tak dostaly příležitost představit se novým klientům a přilákat nové zákazníky. Co veletrhy cestovnímu ruchu v blízkosti pavilonů přinášejí sdělili provozovatelé přilehlých hotelů.

Brno -Veletrh OPTA se koná v pavilo V|Foto: Klára Čeperová) Otevřely se brány třiadvacátého ročníku výstavy OPTA. Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie se odehrává v prostorách brněnského výstaviště. Je jednou z více než šesti desítek akcí, které se letos v pavilonech blízko Mendlova náměstí uskuteční. „Účastníci rozmístili po pátém pavilonu přes osmdesát stánků,“ řekl Jiří Erlebach, který zajišťuje akci mediální pozornost. Zároveň podotknul, že více než polovina vystavovatelů přijela na veletrh ze zahraničí. OPTA ale není jen příležitostí, aby se odborná veřejnost seznámila s nejnovějšími trendy v oblasti optiky a péče o zrak. Přináší také šanci místním hotelům získat nové zákazníky.

Fairhotel, vzdálený od veletržních budov asi pět minut chůze, otevřeli jeho majitelé téměř před rokem. Poloha budovy předurčila hotel k tomu, aby byl zaměřený na zákazníky, kteří do Brna cestují za obchodem. „Veletrhy jako OPTA jsou pro nás důležité především při prezentaci našich služeb potencionálním stálým hostům,“ vysvětlila manažerka hotelu Kamila Rousová.

Ředitelka pobočky hotelu Holiday Inn Beatrice Vojtková má spočítané, že výstavy, veletrhy a kongresy v nedalekých pavilonech tvoří celkem třicet procent jejich zisku. Vysoké návštěvnosti hotelu v období veletržních akcí podle ředitelky nahrává především jeho lokace v bezprostřední blízkosti výstaviště. Všechny pokoje jsou nyní obsazené, nelze ale přesně vyčíslit, nakolik se o to zasloužila OPTA. „Tento víkend se na výstavišti koná také sjezd Sociálních demokratů. Nevíme, kam hosté míří po tom, co opustí hotel,“ doplnila Vojtková.

Více než polovina vystavovatelů přijela ze zahraničí| Foto: Klára ČeperováKvůli setkáním straníků sociálně demokratické strany, které začalo ve stejný den jako OPTA, museli organizátoři akce přistoupit k drobným opatřením. „Výstaviště je na podobné akce připravené. Upravili jsme režim vstupů tak, aby byl pro návštěvníky i vystavovatele co nejpohodlnější. Například jsme zařídili kyvadlovou dopravu až ke vchodu do pavilonu,“ prozradil Erlebach.

O tom, že sjezd ČSSD přispěl k rozdělení návštěvníků OPTA mezi více ubytovacích zařízení, vědí i v již zmíněném Fairhotelu. Podle webových stránek hotelu je průměrná cena pokoje zhruba dva a půl tisíce korun, podle toho, jaký komfort zákazníci požadují. Reálné částky, které hosté hotelu zaplatí, se však různí. Odlišnosti má na svědomí portál booking.cz. Ten ve Fairhotelu využívají jako jeden z nástrojů k propagaci svých služeb a zdá se, že úspěšně. Portál už tři dny před začátkem veletrhu hlásí poslední volný pokoj, který hotel o víkendu nabízí. „ Podobné akce jsou pro nás lukrativní, ale kdybychom spoléhali pouze na ně, zkrachujeme,“ uzavřela téma manažerka Rousová.

Klíčová slova: hotel, veletrh, Brno, OPTA

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.