18.10.2016 00:02


Hořickou rokli ovládli Vojtěch Grün a Lucie Nedomová

Autor: Tereza Hanusová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Tradiční běžecký závod ze seriálu Okresní ligy Blanenska, Hořická rokle, se konal tuto neděli již podeváté. Náročný kopcovitý terén si přišlo vyzkoušet více než sto sedmdesát závodníků všech dvanácti kategorií.

Hořice - Hojnou účast si mohou pochvalovat organizátoři i devátého ročníku běžeckého závodu Hořická rokle. Na sto sedmdesát běžců závodilo v několika kategoriích. V jedenáct hodin se na start postavili jak děti z kategorie přípravky, tak mladší a starší žáci a žákyně. Podle věkové kategorie závodili na 200 až 2300 metrů. V jednotlivých rozbězích bylo startovní pole plné. Dětí a žáků totiž dorazilo více než sto. „Oproti minulému roku je překvapivě mnohem více dětí, vždycky bývá tak kolem padesáti, šedesáti“ přiblížila organizátorka Andrea Poláková. „Nejspíš to hezké počasí je vytáhlo na trať.“ Z mladších žáků zvítězila Eliška Široká a Martin Kolář, ze starších Adéla Koláčková a Ondřej Hoplíček.

 Závod Hořická rokle.

Před polednem následovala hlavní kategorie, ve které startovali muži i ženy dohromady. Letos to bylo celkem šedesát šest závodníků. Mezi muži se v čele opět objevil Vojtěch Grün z Elite Sport Boskovice s časem 31 minut. Na stupních vítězů ho doplnil Stanislav Široký za AK Blansko Dvorská a Jiří Dvořáček z Elite Sport Team Boskovice. Bývalý blanenský výškař Jan Škvařil, který doběhl sedmý, byl s výsledkem spokojen, i přes malé problémy na trati. „Ve druhém kole už jsem moc nevnímal, takže jsem se ztratil a přišel asi o tři místa. Ale nevadí, závod je krásný, počasí také, příští rok půjdu určitě zase,“ sdělil Škvařil. Do konce sezony zbývají už jen dva závody v Okrouhlé a Petrovicích. Boj o celkové vítězství v kategorii mužů mezi Vojtěchem Grünem a favoritem soutěže Petrem Konečným bude ještě zajímavý. Jelikož Konečný nedorazil, jeho pozice jako absolutního vítěze ligy není jistá. Z kategorie žen zvítězila stejně jako v Rudici Lucie Nedomová s časem 35 minut.

Minulý rok se na hořickou trať vydalo padesát pět běžců a v hlavní kategorii zvítězil Jiří Čípa, který doběhl s náskokem více než čtyř minut na druhého běžce. Z kategorie žen si s nástrahami trati nejlépe poradila Zdeňka Komárková. 

Klíčová slova: běh; běžecké závody; Hořická rokle; Blansko

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.