02.05.2018 15:52


Holického Medvěda ovládli závodníci z domácího klubu V6 Bike Freaks Holice

Autor: Kateřina Bečková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Přes 160 mladých cyklistů včera závodilo v lesích u Horního Jelení. Sedm z patnácti kategorií závodu Holický Medvěd vyhráli závodníci z pořadatelského klubu V6 Bike Freaks Holice. Kromě dětí se mohli zúčastnit i rodiče a to v rodinné štafetě. Organizátoři k závodu lákali i mládež, která se cyklistice nevěnuje. Vítězové postupují do finále seriálu Hledá se vítěz.  

Vyhlašování vítězů. Foto: Kateřina Bečková

Holice – Slunečné počasí přilákalo ve sváteční den závodníky do areálu Radost u Horního Jelení vzdáleného asi deset kilometrů od Holic. Na kolech a odrážedlech se v okolních lesích proháněly děti od dvou do osmnácti let. Šestého ročníku závodu Holický Medvěd se i přes časovou kolizi s Bikovými úterky nebo Hradeckým pohárem účastnilo přes sto šedesát závodníků.

V poměrně velké konkurenci zvítězily ve většině kategorií děti z týmu V6. „Závod není ve srovnání s jinými moc důležitý, ale je domácí a je dobré se tady ukázat,“ řekl vítěz kategorie Kadeti Jiří Vrabec. „Na jednu stranu jsem rád, že vyhrálo tolik našich dětí. Na druhou stranu si říkám, jestli to neodradí začínající jezdce,“ sdělil hlavní organizátor závodu a trenér klubu V6 Jiří Hendrych.

Oslovení rodiče Hendrychovy obavy nepotvrdili. „Přijeli jsme si závod hlavně užít. Jsme rádi, že syn si mohl zazávodit, i když normálně na kole nejezdí,“ řekla maminka jednoho ze závodníků Lucie Lukašíková. Zábavu představovala i rodinná štafeta, která byla jednou z nejobsazenějších kategorií. Závodník Jiří Vrabec se s tatínkem rozhodl trať projet na starých bicyklech. „Vytáhli jsme stará kola, protože ta kategorie není soutěživá, je pro zábavu,“ vysvětlil účastník rodinné štafety Jiří Vrabec starší.

Organizátoři závod připravili jak pro děti, které cyklistiku trénují a věnují se jí na vyšší úrovni, tak pro ty, kteří na kole jezdí jen rekreačně. „Tratě jsme přizpůsobovali věku. Stanovili jsme u každé kategorie vítězný čas, aby nejmenší nejeli déle než starší. U techničtějších pasáží jsme udělali objížďky pro děti, které si na ně netroufly,“ popsal Hendrych.

Organizátoři z klubu V6 Bike Freaks Holice se rozhodli závody vytvořit na základě svých poznatků z ostatních soutěží, které se svými svěřenci objíždí. „Nechtěli jsme jen kritizovat, co se nám na cizích závodech nelíbí,“ vysvětlil Hendrych.

Klíčová slova: Holický Medvěd, cyklozávody, Horní Jelení

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.