07.03.2017 12:02


Hokejový souboj univerzit se vrátí. V jiném formátu a možná už letos

Autor: Radek Krajči | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Nový ročník hokejového souboje mezi Masarykovou univerzitou a Vysokým učením technickým v Brně by mohli hokejisté obou vysokých škol odehrát už letos na podzim. Zástupci univerzit se shodli na podmínkách organizace hokejového utkání a brzy by měli podepsat smlouvu.

Budou mít možnost hokejisté Masarykovy univerzity letos znovu pozvednout pohár pro vítěze souboje? Autor: archiv

Budou mít možnost hokejisté Masarykovy univerzity letos pozvednout pohár pro vítěze souboje? Foto: archiv

 

Brno – Při posledním zápase na podzim roku 2015 zaplnilo přes sedm tisíc příznivců Masarykovy univerzity a Vysokého učení technického hokejovou DRFG Arenu. Další ročník se ale nekonal. Důvodem byly neshody na formátu pořadatelství hokejového souboje, především míra zapojení studentů do organizace celé akce. Po několikaměsíčním jednání však obě strany našly společnou řeč. ,,Hokejové utkání proběhne na základě připravované smlouvy o spolupráci mezi VUT, Masarykovou univerzitou a Kometou Brno,“ řekla mluvčí Masarykovy univerzity Tereza Fojtová. Tématem se nyní zabývají rektoři vysokých škol.

Jak moc se studenti do organizace zapojí ale zatím není jasné. ,,Na VUT vznikl tým složený ze studentů, zástupců Centra sportovních aktivit a odboru marketingu. Nedá se zatím říct, co konkrétně budou studenti dělat, jelikož zatím neznáme přesný formát akce,“ upřesňuje vedoucí oddělení marketingu na VUT Renata Herrmannová. Stejně jako role studentů při organizaci není znám ani termín, kdy se zápas odehraje. Pokud zástupci podepíší smlouvu, zápas se bude konat už letos na podzim.

Po vypršení smlouvy už akci nebude pořádat společnost RAVB s.r.o., tedy vlastník značky Hokejový souboj univerzit. Přítomnost externího organizátora se zástupcům Vysokého učení technického nelíbila už v minulých letech a jejich postoj se nezměnil. ,,Vedení VUT nechce, aby utkání pořádala externí firma, která by určovala ceny vstupného a jako primární cíl měla zisk z akce,“ dodává Herrmannová. Podle organizátora posledních zápasů Rastislava Bekenyiho ale za neuskutečněním souboje v roce 2016 stojí jiné důvody. ,,U nás neobstojí tvrzení, že důvodem ukončení spolupráce byly naše zisky z události. Vztahy mezi univerzitami nebyly nikdy ideální a pýcha několika lidí z obou rektorátů loni ukončila skvělou tradici,“ komentuje konec spolupráce Bekenyi. Nová dohoda přesto počítá se zapojením dalšího partnera, kterým bude hokejová Kometa.

V názorech na hokejový zápas se dokáží shodnout především studenti vysokých škol, které se souboje účastní. Ti se na případný další hokejový zápas těší. ,,Hokejový souboj skvěle zpestří semestr, na střední škole podobnou akci člověk nezažije. Dva předchozí ročníky jsem navštívil a loni mi akce hodně chyběla,“ říká student Masarykovy univerzity Ladislav Hrabal. Také studenti VUT jsou z akce nadšení. ,,Hokejový zápas mezi univerzitami je skvělá akce. Sám chodím do pochodu fanoušků městem a pak nadšeně fandím v kotli. Snad se bude letos akce konat,“ doufá student David Smrkal.

Hokejisté obou univerzit změřili síly už sedmkrát. Poslední zápas spolu sehráli na podzim roku 2015. Tým Masarykovy univerzity porazil před vyprodanou DRFG Arenou své soupeře z Vysokého učení technického v Brně 5:2 a stejný je i stav série. Studenti z největších brněnských vysokých škol své síly měří i například ve florbale a od loňského roku i ve fotbale.

Klíčová slova: MUNI, VUT, Hokejový souboj univerzit, hokej, Kometa

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.