30.04.2019 18:13


Hokejové národní mužstvo čeká turnaj v Brně. Tým posílí dalších sedm hráčů ze zámoří

Autor: Martin Foral | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Česká hokejová reprezentace se v Brně připravuje na závěrečný podnik Evropské hokejové tour. Trenér Miloš Říha bude mít k dispozici celkem třicet šest hráčů. K týmu by se mělo v nejbližších dnech připojit sedm hokejistů ze zámoří: obránci Jan Rutta a Filip Hronek, útočníci Michael Frolík, Dominik Simon, Dmitrij Jaškin, Ondřej Palát a Jakub Vrána. Národní tým zahájí České hokejové hry ve čtvrtek proti Finsku, v sobotu ho čekají Švédové a na závěr vyzve Rusy. Po skončení turnaje by měl reprezentační trenér oznámit konečnou podobu nominace pro Mistrovství světa na Slovensku.

Audio

  Miloš Říha komentuje nominaci na České hokejové hry. Autor: Martin Foral
       
  Autor: Martin Foral
  Petr Nedvěd popisuje situaci kolem posil z NHL. Autor: Martin Foral
       
  Autor: Martin Foral

Trenér Miloš Říha (vlevo) a manažer reprezentace Petr Nedvěd na tiskové konferenci. Foto: Martin Foral

Brno – Národní mužstvo čeká tento týden poslední turnaj hokejové tour. Ve čtvrtek se v Brně výběr trenéra Miloše Říhy střetne s Finskem, v sobotu změří síly se Švédskem a na závěr nastoupí proti lídrovi Evropské hokejové tour – Rusku. Zápasy mohou být klíčové pro konečnou podobu nominace na Mistrovství světa v Bratislavě a Košicích, kterou by měl Říha v neděli oznámit. „Turnaj bereme naprosto zodpovědně, ale pořád je to jen příprava na mistrovství,“ sdělil Říha.

Trenér národního mužstva očekává v nejbližších dnech příjezd sedmi hráčů z NHL. V úterý by se měl k týmu připojit Michael Frolík, Dominik Simon, Dmitrij Jaškin a Jan Rutta, ve středu Filip Hronek a Ondřej Palát a v pátek Jakub Vrána. To, zda mužstvo posílí ještě další hráči ze zámoří, bude záležet na vývoji play off NHL. „Samozřejmě, že ve hře jsou ještě jména jako Davidové Pastrňák a Krejčí, Tomáš Hertl nebo Petr Mrázek, který se ovšem v posledním zápase zranil,“ uvedl manažer národního týmu Petr Nedvěd. Trenér Říha ujišťuje fanoušky, že na soupisce pro Mistrovství světa nechá volná místa pro dopsání dalších možných posil ze zámoří. „Národ by nám neodpustil, kdybychom nenechali místo pro Pastrňáka a Hertla,“ řekl Říha.

Kromě hráčů z NHL se bude trenérovi hlásit i dvojice z mistrovského Třince: brankář Šimon Hrubec a obránce David Musil. Říha měl zájem ještě o libereckého obránce Ladislava Šmída, ten se však z rodinných důvodů omluvil.

České hokejové hry se vrací do Brna po šesti letech. Minulý rok se turnaj uskutečnil v Pardubicích, předtím v Českých Budějovicích. Stejně jako v roce 2013 je i letos o lístky velký zájem. „Aktuálně zbývá v prodeji několik posledních vstupenek na sezení a zhruba pět set lístků na stání na každý den,“ prozradil mluvčí České hokejové reprezentace Zdeněk Zikmund.

Klíčová slova: Hokejová reprezetace, Evropská hokejová tour, Brno, hráči z NHL

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.