17.05.2013 14:55


Hokejové fanoušky přilákalo do barů až čtvrtfinále

Autor: Václav Orcígr | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Mistrovství světa v ledním hokeji, které ve Švédsku a Finsku právě spěje k rozhodujícím kláním, mnoho fanoušků do hospod a barů nenalákalo. Ačkoli byla televizní sledovanost zápasů českého týmu opět velmi vysoká, většina utkání se hrála odpoledne, což způsobilo menší obsazenost brněnských restaurací, které zápasy promítaly.

MS v hokeji nakonec fanoušky k pivu přeci jen nalákalo i přes odpolední hrací čas. Ilustrační foto. Autor: Václav OrcígrBrno – Hokejoví fanoušci v Čechách si příliš společného fandění neužili. Sledovanost přímých přenosů České televize sice vždy překročila miliónovou hranici, ovšem menší návštěvnost restaurací na zápasy českého týmu je oproti loňsku patrná. „Vloni jsme měli na každý zápas plno, letos je to výrazně slabší,“ potvrdila číšnice jedné z hospod v Králově poli Jana Synková. Na každý zápas zde u vchodu poutala velká tabule, návštěvníci měli k dispozici dvě širokoúhlé televize. Přesto bylo před čtvrtfinálovým zápasem Čechů se Švýcarskem v sále poloprázdno. Po závěru zápasu, který pro Čechy skončil porážkou a znamenal tak vyřazení týmu z turnaje, bylo přeci jen znát, že lidé si cestu ke společnému povzbuzování u piva opět našli. „Tohle byl první zápas Čechů, kdy bylo plno,“ řekla Jana Synková. „Škoda, že už jsme venku, moc dlouho si letos hokejové horečky neužijeme,“ povzdechla si následně usměvavá servírka.

Plno bylo také v restauracích v centru města. „Zašli jsme s přáteli fandit do baru na Mendelově náměstí. Bylo to ale až na třetí pokus, ve dvou předchozích hospodách už nebylo místo,“ popsal student Pavel Jančo. Čtvrtfinálovou bitvu sledovali fanoušci i v práci, v kancelářích nebo na úřadech. Mnoho zaměstnavatelů bylo vůči svým zaměstnancům shovívavých a nechalo je zápas sledovat. „V práci jsme skončili dřív a zašli s kolegy sem, vždyť to byl jeden z nejdůležitějších zápasů sezóny,“ popsal po skončení zápasu jeden z návštěvníků hospody Na Devadesátce Tomáš Jedlička. Nejdůležitější zápas mistrovství tak nakonec i přes odpolední hrací čas diváky do restaurací přilákal. Hokejové horečky si ovšem příliš dlouho neužili, houževnatí Švýcaři vyprovodili český tým v poměru 2:1.

Odpadá tak i starost městských magistrátů s instalací tradičních velkoplošných obrazovek na náměstích. Původně mělo být obří plátno pouze v Praze na Staroměstském náměstí, těsně před čtvrfinále se ovšem objevila informace, že ani na tomto tradičním místě se letost velkoplošná projekce neplánuje. Po čtvrtfinálovém výsledku Čechů se ovšem radní  kritiky fanoušků obávat nemusejí.

Klíčová slova: mistrovství, světa, hokej, Češi, hospoda, bar, fanoušci, hoši děkujem

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.