29.10.2017 17:38


Hokejista Nečas se vrátil z NHL zpátky na Kometu. V zápase proti Zlínu k vítězství nepomohl

Autor: Markéta Jakicová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Osmnáctiletému Martinovi Nečasovi se splnil sen, o kterém se zdá nejednomu mladému hokejistovi. Zahrál si v NHL, nejvyšší hokejové soutěži světa. Talentovaný útočník oblékl dres Caroliny a byl u výhry 5:3. NHL byla pro něj veliká zkušenost, ale prozatím se vrátil zpátky na led brněnské Komety. První trénink měl jen ve středu a v pátek už čelil zlínskemu týmu. K výhře však nepomohl, Kometa prohrála po samostatných nájezdech 2:3.

Po návratu byla premiéra na ledě Komety pro Nečase náročná.

Brno - Martin Nečas přiletěl v pondělí ze zámoří, kde hrál za tým Carolina Hurricanes, jenž hraje Metropolitní divizi, a hned v pátek nastoupil do zápasu proti extraligovému Zlínu. V úvodní třetině hrál v první lajně se zkušenými křídly Martinem Eratem a Martinem Zaťovičem. „Jsem rád, že mám svoji premiéru za sebou, ale mrzí mě, že jsme nezískali aspoň dva body,“ okomentoval výsledek prohraného zápasu Nečas.

Návrat do Brna ze zámoří považuje za nejlepší krok ve své kariéře. „Krátké působení v zámoří beru jako svůj splněný sen a veliký úspěch. Dostal jsem se do prvního týmu a odehrál svůj premiérový zápas v NHL. Teď se budu snažit hrát co nejlépe za Kometu,“ řekl Nečas.

Trenér Caroliny Bill Peters chtěl, aby byl Nečas vytíženější, a proto ho na rok uvolnili zpátky do české extraligy.  „Dali mi na výběr. Nebylo by nejlepší, kdybych v zápasech odehrál pouze sedm minut,“ řekl Nečas. Mladý útočník se na nadchádzející zápasy a brněnské fanoušky těšil. „Za Kometu budu mít víc minut na ledě a to mi může pomoci. Chci navázat na loňskou úspěšnou sezonu,“ dodal Nečas.

První zápas se Zlínem pro něj byl však náročný. „Bylo to trochu něco jiného, už tři týdny jsem takový zápas nehrál. Na větším hřišti musí člověk víc bruslit a první dvě třetiny jsem se na ledě necítil, měl jsem tužší nohy. Je to těžší, ale nemůžu se vymlouvat, vrátil jsem se a musím hrát na sto procent,“ vyhodnotil zápas Nečas.

Za posilu do týmu je rád i majitel a trenér brněnského týmu Libor Zábranský. „Nečimu jsem hodně přál, aby se v NHL udržel, ale za Kometu jsme rádi, že dohraje sezonu tady,“ zhodnotil návrat útočníka Zábranský. Minulý rok Nečas s týmem Komety slavil mistrovský titul. „Martin potřebuje hrát, to je pro jeho kariéru teď nejdůležitější. V Carolině ho chtějí mezi prvními šesti útočníky, tohle místo by ale teď nedostal,“ uvedl Nečasův agent Marek Vorel.

Útočník podepsal v červenci s Carolinou tříletý kontrakt, při němž si ročně vydělá téměř devatenáct milionů korun. „Je to nováčkovský kontrakt s tím, že když hráč v první sezoně neodehraje devět a víc zápasu v NHL, platnost smlouvy se posouvá o rok,“ ukončil Nečasův agent Vorel, bývalý útočník Komety a brněnský odchovanec.

Klíčová slova: hokej, Kometa, Martin Nečas, NHL

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.