21.10.2014 14:13


Hledáte kamaráda? Pronajměte si ho

Autor: Dominika Floriánová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Jste sami v cizím městě, nikoho neznáte a rádi byste vyrazili ven. Co teď? Na webu buddy2rent.com si můžete kamaráda pronajmout. Kamaráda, který vás provede městem mnohem osobněji než průvodce. Kamaráda jen tak na posezení u kávy nebo na procvičení jazyka. Na buddy2rent ale můžete najít i chůvu na hlídání dětí, slečnu na doučování nebo společnost pro vaši babičku. Naopak i vy můžete nabízet své služby.

Brno – Server buddy2rent neboli „kámoš na pronájem“ je spuštěný od prvního září. Za jeho založením stojí Elena Gabrielová, která si nápad v hlavě nosila déle než dva roky a uplatnila v něm své životní zkušenosti. „Dříve jsem pracovala jako obchodní manažer a často jsem cestovala sama do zahraničí. Přes den čas uteče jako voda, jde se z jednání na jednání, ale co večer? Proč zůstávat na hotelu s notebookem v klíně? Byla jsem v tolika zajímavých městech, ale jen málokdy jsem si je šla důkladně prohlédnout. Když má jít člověk sám, tak to není tak zábavné,“ uvedla důvody založení webu Gabrielová.

Buddy je člověk, který je na serveru zaregistrovaný a má zde vyplněný profil. Své služby může nabízet jak zdarma, tak za poplatek. Jsou rozdělené do devíti základních kategorií, zahrnující například doučování, prohlídku města, společnost seniorům a nemocným či babysitting.  Jako buddy si můžete vydělat peníze, poznávat nové lidi nebo také zdokonalit cizí jazyk. „Francouzsky se učím už dva roky a jako buddy sem se zaregistrovala kvůli zlepšení jazyka. Pokud do Brna přijede nějaký Francouz, ráda bych s ním zašla na kávu nebo mu ukázala město. Je to skvělá šance procvičit si jazyk s rodilým mluvčím a zdarma,“ vysvětlila důvody založení profilu studentka pedagogiky Nikola Vocetková.Přes buddy2rent si můžete na cestách najít nové kamarády. Foto: www.buddy2rent.com

„Největší zájem je o kategorie zábava, prohlídka města a společnost na cesty. To přičítáme marketingové kampani, která se na tyto kategorie zaměřuje. Server běží pár týdnů, takže nelze předvídat, jak se změní preference návštěvníků. Tyto kategorie ale byly hlavním pilířem při zakládání webu,“ řekla Gabrielová. Zakladatelka měla obavy, že Češi a Slováci si na službu budou zvykat déle než v zahraničí. To se však nepotvrdilo. Každým dnem počet uživatelů nabízejících služby narůstá, a to nejen Čechů a Slováků, i když těch je v současné době nejvíce. „Myslím, že je to skvělý nápad, hlavně pro mladé lidi, kteří jsou na cestách a chtějí se seznámit s někým novým. Zvážila bych i založení profilu na hlídání dětí. V minulosti jsem jako au-pair pracovala, a vím, že je to dobrý přivýdělek,“ zhodnotila kladné stránky portálu studentka Jana Krabalová. 

Podobné služby existují i v zahraničí, web buddy2rent je však unikátní v tom, že se svými službami nesoustředí jen na zábavu a mladé lidi. Na serveru se mohou zaregistrovat i zahraniční uživatelé. Momentálně je verze v češtině, němčině, angličtině a pracuje se na arabské verzi. Počet jazykových mutací se postupně rozšiřuje s rostoucím počtem návštěvníků. Kromě Čechů a Slováků jsou uživatelé nejčastěji z Rakouska, Velké Británie a Německa. 

Klíčová slova: buddy2rent, babysitting, kamarádi, pronájem

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.