06.03.2017 06:14


Hlavním faktorem zvyšování cen v restauracích nemusí být nutně zavedení EET, tvrdí ekonomové

Autor: Adam Lukůvka | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Ceny jídel a nápojů v restauracích vzrostly za loňský prosinec oproti listopadu zhruba o tři procenta. Vyplývá to ze statistik Českého statistického úřadu (ČSÚ). Růst cen však nelze přímo přičítat elektronické evidenci tržeb (EET), která je pro restaurace povinná od prvního prosince loňského roku. 

Pokladna pro elektronickou evidenci tržeb. Foto: Adam Lukůvka

Brno – Za jídlo a pití lidé v restauracích platí o několik korun více, než před zavedením EET. Mluvčí ČSÚ Petra Báčová však dodala, že úřad tuto skutečnost nespojuje a nikdy nespojoval právě s EET. U sledovaných sedmdesáti stravovacích zařízení restauratéři zdražili o několik korun hlavní jídla jako je svíčková a guláš. Zvýšila se i cena půllitru točeného piva, a to o 80 haléřů.

Podle ekonoma Radka Dohnala nelze svádět zvyšování cen na EET. "Bezpochyby svouroli sehrály vyšší ceny dodavatelů. V průběhu roku zase však docházelo ke snižování cen energií a hlavně došlo u restaurací zároveň se zavedením EET ke snížení sazby DPH z jednadvaceti na patnáct procent. Což by mělo bez větších problémů zvýšení cen dodavatelů kompenzovat,“ řekl ekonom, který se zaměřuje převážně na marketing. Dodal, že majitelé restaurací před zavedením elektornické evidence často vykazovali nulové zisky a během prvního měsíce EET se zisky zvedly zhruba dvojnásobně. „Nikdo asi nebude předpokládat, že lidé začali více jíst, tak bych si troufl tvrdit, že zavádění EET je krok správným směrem,“ řekl ekonom.

Jedním z hlavních důvodů ke zdražování je zvyšování cen u dodavatelů restaurací. „Přímo kvůli zavedení EET jsme ceny neměnili, ale například naši dodavatelé piva zdražili, tak jsme byli nuceni cenu piva zvednout,“ řekl podnikatel Robert Rizman, majitel restaurace Omega v Králově poli v Brně. 

Někteří majitelé však zvýšili ceny pouze kvůli nákladům na EET. „U velkých podniků se to ztratí. Je to vzhledem k výši jejich celkových nákladů mizivá položka. Čím ale menší podnik, tím jsou náklady EET vyšší,“ řekla ředitelka týmu ekonomického výzkumu společnosti RaiffeisenBANK Helena Horská. Pokud majitelé část tržeb zatajovali, tak se změnila ziskovost jejich podnikání a museli nějak reagovat. „Toto vše v kombinaci s dobou, která je po mnoha letech nakloněna zvyšování cen vlivem růstu mezd, vytváří ideální prostředí pro růst cen,“ uvedla analytička.

O druhé vlně EET si můžete přečíst zde.

Klíčová slova: EET, zdražování, elektronická evidence tržeb, restaurace

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.