12.10.2013 16:02


Historické modely aut zaplnily náměstí v Pardubicích

Autor: Tereza Paďourová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Druhá část pardubických Městských slavností je v plném proudu. Akce začala ve čtvrtek, program zahrnuje různé aktivity. Mezi nimi byl také včerejší sraz historických vozidel Oldtimer Corso Pardubice na Pernštýnském náměstí. Ti, kteří ještě neměli možnost jubilejní dvacátý ročník slavností navštívit, tak mohou učinit až do neděle. Právě v tento den také startuje 123. ročník Velké pardubické.

Audio

    David Říha mluví o Veterán klubu Pardubice
         
    Autor: Tereza Paďourová

Pardubice – Veterán klub Pardubice je jedním z nejstarších u nás, jeho založení datujeme do roku 1960. Výstava historických vozidel byla součástí druhé části slavností města Pardubice. „Vlastní organizaci akce zajišťuje asi pět členů z užšího vedení našeho klubu ve spolupráci s Městským kulturním centrem,“ řekl David Říha, ředitel Veterán klubu Pardubice.

 Na výstavě mohli návštěvníci vidět mnoho druhů motocyklů. Autor: Tereza Paďourová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Veterán klub Pardubice má přes sto členů. „Jelo se nám perfektně, lidé zastavují na křižovatkách a diví se, co se děje,“ přiblížil člen Petr Liška.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nejstarší model auta pochází z roku 1924. „Ponecháváme na zvážení každého účastníka s jakým vozidlem se chce prezentovat. Sami jsme tedy občas mile překvapení, co za skvosty dorazí,“ řekl David Říha.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na slavnosti se přišli podívat lidé všech věkových kategorií. „Chodíme se kouknout na ta krásná auta a motorky už sedm let, poslední dva roky i s vnoučaty,“ řekla Ludmila Žáčková.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Součástí přehlídky Oldtimer Corso Pardubice bylo také vyhlášení cen v kategorii Motocykly, Automobily, Dobové oblečení, Nejstarší automobil a Nejstarší motocykl. V poslední zmíněné kategorii vyhrála tříkolka Jana Dostála z roku 1910.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na přehlídku se vypravila i Jana Holubová, která se účastní i jiných akcí, které Veterán klub pořádá. „První víkend v květnu se zahajuje sezóna v lázních Bohdaneč. Celodenní program zahrnuje vystoupení nějaké populární osobnosti, jarmark, ale také výstavu historických vozidel, na které se chodím dívat už dobrý pět let,“ dodala Houbová.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V loňském roce návštěvníci mohli vidět sto třicet osm automobilů a motocyklů, letošní odhad se pohybuje okolo sta kusů. „V Pardubicích bohužel již není muzeum ani stálá expozice, která by se věnovala historickým vozidlům. Můžete je ale vidět na některé z našich akcí, které pravidelně pořádáme. Je jich bezmála dvacet, patříme k nejaktivnějším klubům v republice,“ dodal Říha. 

Klíčová slova: veteráni, Oldtimer Corso, slavnosti města

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.