13.05.2012 11:21


Herec Petr Gazdík bude odpovídat on-line

Autor: Věra Jandová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Online rozhovor

Petr Gazdík – jméno, se kterým si mnozí spojí zvučný hlas, mnoho hereckých inscenací a velký charakter. Tento herec a umělecký šéf muzikálového souboru v Městském divadle Brno si svou hereckou cestu prošlapuje již od útlého dětského věku. Chcete znát odpovědi na otázky týkající se herectví, jeho životní dráhy či divadelních zkušeností? Přijďte si popovídat s Petrem Gazdíkem na internetové stránky Stisku.

Přehrát audio

Audio

Autor: Šimon Barnat, Jana Lichá

Herec Petr Gazdík v jedné ze svých rolí. Foto: Jef KratochvilChcete se dozvědět, jakým způsobem se Petr Gazdík pokaždé vžívá do své nové role? Jak se k divadlu dostal či zda bylo herectví vždy jeho snem? Nebo vás zajímá, jak se můžete dostat na prkna, která znamenají svět?

O své hereckém nadání, životě či novém muzikálu Zorro promluví Petr Gazdík v úterý 15. května od 15:30 hodin. Své otázky budete moci pokládat na stránkách www.munimedia.cz/kurz/stisk .

Šestatřicetiletý brněnský herec Petr Gazdík, který je členem Městského divadla Brno, si na jevišti prošel mnoha různými rolemi. Svou hereckou kariéru započal již jako čtyřletý v Macbethovi. Ve skutečnosti přišel do styku s divadelními prkny ještě před svým narozením, kdy jeho maminka ještě ve čtvrtém měsíci hrála Milence z kiosku. Jak sám Petr Gazdík říká, herectví bere jako určité poslání.

Ve své kariéře si vyzkoušel hodně různých charakterů. Byl nesmělým rytířem des Grieux v Manon Lescaut, rock´n´rollovým Faraónem v Josefovi, zrádcem Jidášem v Jesus Christ Superstar nebo svůdným Darrylem v Čarodějkách z Eastwicku. Zkušenosti ze všech svých rolí pak naplno zúročil v muzikálu Les Misérables (Bídníci), kde ztvárnil hlavní postavu galejníka Jeana Valjeana. Právě za ni získal Petr Gazdík v roce 2009 cenu Thálie.

Petr Gazdík se nevěnuje pouze herectví. V Městském divadle Brno má za sebou už také několik režijních prací. Pracoval třeba na hudební Baladě o lásce a na muzikálech Mary Poppins či Jekyll a Hyde. Mimo jiné je šéfem Muzikálové sekce Městského divadla Brno.

 

Petr Gazdík bere herectví jako poslání. Foto: Jef  Kratochvil Kratochvíl

Petr Gazdík vnímá herectví jako své poslání.

Petr Gazdík získal v roce 2009 cenu Thalie. Foto: Jef Kratochvil

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Petr Gazdík získal v roce 2009 cenu Thalie.

 

 

Fotografie od autora Jefa Kratochvila jsme zveřejnili se svolením Báry Sklenářové z jejího blogu http://petr-gazdik.webnode.cz/

Pozvánku na on-line rozhovor s Petrem Gazdíkem si můžete poslechnout v pondělním a úterním odpolsechu na Radiu R vždy v 13:00 hodin.

Klíčová slova: Petr Gazdík, online rozhovor, herectví, divadlo

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.