16.03.2013 08:59


Házenkářky míří do první ligy

Autor: Adéla Beranová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Házenkářský tým dorostenek TJ Tatran Bohunice se o víkendu posunul na první místo tabulky a má po čtyřech letech možnost dostat se do první ligy.

Házenkářky míří do první ligy, Autor: Adéla Beranová

Brno - Tým házenkářek čekají ještě zápasy s družstvem Olomouce. Podle trenérky jde o velmi silného soupeře, Brno má ale velkou šanci na úspěch. Bohunické dorostenky tak mají po dlouhé pauze naději na vytoužený postup. „Porazily jsme družstvo Karviné a dostaly se tak na první místo v tabulce,“ raduje se trenérka týmu Lenka Kristová. 

„Konečně jsme se sehrály a získaly sebevědomí,“ zdůvodňuje úspěch jedna z hráček Martina Marková. Podobně to vidí i trenérka Kristová, podle ní některé hráčky vyzrály, navíc se v týmu po dvou letech působení dostatečně sehrály. „Dařilo se nám už loni, ale hráčky se musely naučit vyhrávat. Nevěřily si a zbytečně ztrácely dobře rozehranné zápasy,“ myslí si Kristová. Loni skončil tým v soutěži druhý.

Brněnská ženská házená má možnost vrátit se do první ligy po čtyřech letech. Dřív hrály ženy extraligu, tedy nejvyšší soutěž, v té se ale neudržely. „Když spadly z první soutěže, začaly místo nich hrát dorostenky. Dva roky sbíraly zkušenosti a teď je začínají prodávat,“ uvedla na závěr Kristová.

Klíčová slova: házená, TJ Tatran Bohunice, házenkářky

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.