12.05.2012 21:12


Hasiči Majáles hasí aneb střípek z brněnské oslavy jara

Autor: Eva Syrovátková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Tisíce lidí, nekončící fronty, pot a hluk. Toť negativa, která spojují každý větší hudební festival. V případě letošního brněnského Majálesu museli návštěvníci navíc počítat s všudypřítomným poletujících prachem znemožňujícím vidět, dýchat a mluvit. I když zvyknout se dá na ledacos.

Dav

Horké, veskrze letní páteční počasí potěšilo dvacetitisícový dav slavící jaro a studentský život. Devátý ročník proslulého Majálesu se již podruhé odehrával v areálu Hněvkovského v brněnské čtvrti Komárov. Svou rozlohou pozemek perfektně vstřebal pět pódií, která se vzájemně nerušila. „Sejdeme se u Red Bulla, jo?“ zaznívalo během celého dne z několika různých míst. „Tady je ale stánků s Red Bullem asi deset!“ následovala obvykle rozzuřená odpověď. Najít ztracené přátele mezi dalšími dvaceti tisíci lidmi bylo téměř nemožné. „Sedíme tady na zemi u těch halušek,“ křičí další dívka. „No, těch druhých zprava,“ dodává. Ani toto vysvětlení pravděpodobně nepomáhá. I halušek je v areálu příliš.

Náhle se zvedá vítr a přichází další z nepříjemných závanů prášící se hlíny. Někteří se rozkýchají, jiní si zakrývají oči. Skalní fanoušci však stále skákají před pódiem a od zpěvu s oblíbenými kapelami je nezastaví ani druhé ani dvacáté kolo tohoto martyria, zatímco jejich plíce i kůže se obalují prachem.

Hasiči

Naštěstí přijíždějí hasiči! Avšak o několik hodin později, než je potřeba. Ve vzduchu je cítit davové šílenství a vpředu jsou vidět tečky zvedajících se lidí. Tečky se přibližují a najednou se zvedají ze země a prchají do všech stran. Instinkt velí dát se rovněž na úprk. Záhy je zřejmé, proč všichni začali zmateně pobíhat jako ovce. Hasič  stojící na červeném hasicím autě zarputile kropí vše, co mu přijde do cesty, nedbaje na to, že vítr už tolik nefouká, prach se usadil a nikomu už vůbec není vedro. „Vždyť je přejede,“ ozývá se nedaleko pobavený mužský hlas. Přestože se zdá, že se tento černý scénář vyplní, studenti několik nájezdů hasičů přežijí. A pak si odevzdaně znovu posedají na zem. Tentokrát značně mokrou.

Klíčová slova: Majáles, Brno, Komárov, kapely, studenti, oslava, hudba, pivo, studentský život

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.