20.10.2011 18:05


Halloween warm-up párty na Flédě měla charitativní poslání

Autor: Dagmar Mašková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Zombie, kostlivci, upíři, mrtvé nevěsty, zabijácké sestřičky, ale i kočičky, jeptišky, několik mnichů, Batmanů a Supermanů. Taková byla převaha těch, kdo ve středu 19. listopadu po osmé hodině večer navštívili brněnský klub Fléda. Konala se zde v pořadí třetí Halloween warm-up party.

Brno Klub Fléda na Štefánikově ulici v Brně zaplnil ve středu 19. listopadu po osmé hodině večer rej strašidelných masek. Středeční party nesla název Halloween warm-up a byla tak přípravou na blížící se svátek památky zesnulých. Přes sto návštěvníků přišlo v kostýmech zombie, kostlivců, upírů, mrtvých nevěst či zabijáckých zdravotních sestřiček, ale také přišlo několik kočiček, jeptišek a mnichů. Každý stůl byl osvětlen hřbitovní svící, na baru ležela velká černá rakev a akčním nápojem celého večera byla tématicky „Bloody Mary“, koktejl z vodky a rajčatové šťávy. Nezbytnou součástí sklenic bylo brčko, bez něhož by se návštěvníci přes některé masky občerstvit nedokázali. O hudební doprovod se v průběhu večera starali českoamerická dvojce DJ Aky a Seana Johna nazvaní FunkMogulus, trojice DJ Greatest Hits Colecive nebo brněnský DJ Heavy Hev.

Organizátorka Sarah Gotts (vlevo), Foto: Dagmar Mašková

Pořadatelem akce tentokrát nebyla společnost Level B Productions, ale Sarah Gottsová, která party organizovala s charitativním účelem. Částka vybraná ze vstupů na Halloween Warm up party poputuje na konto nevládní neziskové organizace Assistance to poor children's agency (APCA), pomáhající zlepšovat životní podmínky nejchudších obyvatel africké Kambodži, a to především prostřednictvím vzdělávání.

"APCA se snaží pomoci nejchudším obyvatelům Kambodži vytvářením vzdělávacích a pracovních příležitostí na venkově. V současné době provozujeme školky, školy, podporujeme budování hřišť a pro více než tisíc rodin poskytujeme semena, kuřata a školení v oblastech výživy, aby se uživili na svých soběstačných zahradách a farmách,“ řekla Gottsová. Díky dobrovolníkům APCA rozvíjí několik projektů. Hlavním z nich je vzdělávací projekt v oblasti výživy a zdraví, dále pak projekt rozvoje gramotnosti, sirotčinec pro děti s HIV/AIDS nebo projekt Lesa a půdy. Tam dobrovolníci pracují s místními vesničany a úřady v provincii Oddar a podporují tak udržitelné řízení přírodních zdrojů ve prospěch živobytí místních komunit.

Většina návštěvníků však o charitativním účelu Halloweenské party ani nevěděla a přišli pouze za přáteli a zábavou. „Zahlédla jsem nějaký plakátek u vstupu, ale moc jsem tomu nevěnovala pozornost. Pozvala mě sem kamarádka a přišly jsme se hlavně pobavit. Ale tím líp, že alespoň pomůžu dobré věci,“ řekla návštěvnice Veronika Kučerová. Jak uvedla Gottsová, akce vynesla přes čtyřicet tisíc korun, které pomohou především dětem v Kambodžském sirotčinci.

Klíčová slova: Fléda, Halloween párty, charita

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.